Ostatnie wydarzenia:
-
Według byłego prezydenta Polski – Aleksandra Kwaśniewskiego oddanie wraku Tu-154M to obowiązek Rosji. Swoje zdanie wyraził w TVP Info.
-
Aż 600 tysięcy ma wypłacić rodzinie 19-letniego Andrzeja Z. Z Hyżnego (Podkarpackie) towarzystwo ubezpieczeniowe. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. Wyrok jest prawomocny. Chłopak zmarł potrącony przez pijanego kierowcę.
-
Uczestnicy wczorajszej konferencji w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim twierdzili, iż to nie rodziny, ale same szpitale są podstawową przeszkodą w pobieraniu od zmarłych narządów do przeszczepu. Ponoć niektóre nie wykonują takich operacji.
-
Najbardziej zajętymi ludźmi przed świętami są kobiety, gdyż to na nich spoczywa największy obowiązek przygotowania domu i rodziny do świąt. Podług badań TNS Polska aż w 89% gospodarstw domowych to panie sprzątają. Jakby tego było mało, w 81% to one przygotowują potrawy. W 76% to płeć piękna robi zakupy na święta. Aż w 73% domów to panie zajmują się kupowaniem prezentów. I w 66% przygotowują świąteczną dekorację domu.
-
Wczoraj marszem uczczono wydarzenia, które miały miejsce 32 lata temu. Przemarsz ulicami Gdańska pod Pomnik Poległych Stoczniowców odbył się, by upamiętnić ofiary wprowadzonego wówczas stanu wojennego. „Stan wojenny był aktem tchórzostwa upadającego systemu komunistycznego…” – rzekł Stanisław Fudakowski, czyli przewodniczący komitetu strajkowego w Stoczni Gdańskiej 13 grudnia 1981 roku.
Inne informacje:
-
Wicepremier Ukrainy – Serhij Arbuzow zakomunikował wczoraj w Brukseli, iż niebawem dojdzie do podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
-
Polskie kino w Meksyku? Wystartował przegląd współczesnego kina polskiego w stolicy tego kraju. Potrwa on do 22 grudnia. W trakcie już 4. festiwalu na 14 pokazach zaprezentowanych będzie 7 filmów. Będzie możliwe obejrzenie takich filmów jak: „Sala samobójców”, J. Komasy, czy „Senność” M. Piekorz. Siedem obrazów to jakby zaduma nad człowieczą sytuacją w kontekście dzisiejszej Polski.
-
Pomysł eutanazji dzieci w Senacie w Belgii. Projekt dość kontrowersyjnej ustawy zdobył wczoraj większość głosów (50 senatorów za, 17 przeciwko). Innowacją jest rozszerzenie prawa do eutanazji na śmiertelnie chore osoby niepełnosprawne, w tym nieuleczalnie chore dzieci, które zmagają się z nieznośnym bólem fizycznym i znajdują się podczas ostatniego etapu choroby. Jeżeli tylko takie dziecko poprosi o eutanazję, jego opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę i zostanie zdobyta opinia psychologa mówiąca, iż dziecko pozostaje świadome konsekwencji takiego wyboru, to wówczas eutanazja dojdzie do skutku.