Ostatnie wieści z kraju:
-
Polscy rolnicy w dramatycznych sytuacjach!
-
Siedemset pracowników łódzkiego MPK ukończyło szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym motorniczowie i kierowcy autobusów, a nawet kontrolerzy biletów.
-
Na konferencji prasowej w NIP-PZH w Warszawie podano, iż w Polsce nie więcej niż 350 tys. osób zostało zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C, nie zaś – jak to się często podaje – 700 tys.
-
Polska wspiera aspiracje demokratyczne, aspiracje narodowe, prozachodnie, niepodległościowe Ukrainy od dawna. Nie musiała nikogo szkolić – w ten sposób prezydent Polski skomentował słowa prezydenta Putina o tym, iż bojownicy kijowskiego Majdany byli szkoleni m.in. w Polsce. „To oskarżenie jest echem sposobu myślenia o świecie, gdzie są zawsze spiski, jacyś agenci, nawet jeśli chodzi o obywateli walczących o swoje prawa narodowe czy obywatelskie tak jak to było na Majdanie” – dodał. Prezydent Bronisław Komorowski udzielał wywiadu jednocześnie trzem stacjom: TVP, TVN i Polsatowi.
-
Dwóch polskich oficerów weźmie udział w misji obserwatorów wojskowych OBWE z 15 państw, która ma mieć miejsce na Krymie. Poinformował o tym minister obrony narodowej – Tomasz Siemoniak.
-
Po południu na dodatkowym posiedzeniu dotyczącym Ukrainy zbiera się Sejm. W czasie obrad ma zostać przyjęta uchwała w sprawie solidarności z tym państwem.
-
W Senacie posiedzenie m.in. na temat darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów.
-
Każdego roku grypa zabija pół miliona ludzi na całym świecie. Polska badaczka – dr Marta Łuksza (bioinformatyczka) stworzyła nowy model, który potrafi przewidzieć, jak wirus grypy będzie ulegał zmianie z roku na rok. Poinformowała o tym „Gazeta Wyborcza”.
-
Mamy Środę Popielcową!
-
W przeciągu dwóch lat przeszło dwieście ofiar wojny domowej w Syrii złożyło w Polsce wnioski o nadanie statusu uchodźcy. Ośrodek dla takich prześladowanych chrześcijan z tego kraju chce zbudować w okolicach Rzeszowa Fundacja S.O.S. dla Życia. Więcej w „Dzienniku Polskim”.
Ostatnie wieści z zagranicy:
-
18 osób z byłych ukraińskich władz zostało objętych unijnymi sankcjami. Takie nieoficjalne dane podawało Polskie Radio. Na liście znajduje się także były prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz.
-
Załodze okrętu „Sławutycz” marynarki wojennej Ukrainy na Krymie groziło wczoraj przejęcie przez uzbrojonych ludzi. Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Obrony Ukrainy.
-
Mają być stałe konsultacje i wymiana danych między sojusznikami NATO w sprawie kryzysu na Krymie. To wynik spotkania ambasadorów krajów członkowskich w Brukseli. Państwa członkowskie podzielają obawy Polski i wyrażają wsparcie.
-
Integralność terytorialna i suwerenność państwa ukraińskiego to podstawowe reguły, którymi kieruje się Turcja. Oświadczył to wczoraj przewodniczący Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji – Cemil Cicek. Zaznaczył, że poszukuje rozwiązania pokojowego konfliktu na Krymie.
-
Szef białoruskiego MSZ – Uładzimir Makiej oznajmił podczas wywiadu dla agencji BNS, iż Białoruś zainteresowana jest stabilnością, integralnością terytorialną oraz niezawisłością Ukrainy.
-
Chiny zapowiadają walkę z korupcją!
-
Czyny pedofilii są „straszne”, gdyż pozostawiają głębokie rany – rzekł w wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” papież Franciszek.