Menu Zamknij

13 lutego 2014 roku – informacje polskie i zagraniczne

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

  • Po upadku Kamila Stocha, do którego doszłow trakcie skoku treningowego na dużej skoczni w Krasnej Polanie, skoczek przekonywał dziennikarzy TVP, iż wszystko jest w porządku i na szczęście nic nie ma ani złamanego, ani naderwanego. Aleksander Winiarski, który jest lekarzem polskiego skoczka, stwierdził u niego stłuczenie i skręcenie łokcia. Przypominamy, iż w minioną niedzielę Kamil Stoch zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Soczi, skacząc z małej skoczni.

  • W Polsce coraz więcej chorych na depresję. Cierpi na nią około 1,5 mln ludzi. Wzrasta wskaźnik osób aktywnych zawodowo i odnoszących sukcesy, których dotyka ta choroba. Wyścig szczurów, brak równowagi między pracą a wypoczynkiem tylko sprzyjają powstawaniu depresji. Temat ten poruszono na konferencji prasowej w Warszawie i otwarto tam VIII edycję ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. „Forum przeciw depresji”.

  • Legenda muzyki rockowej – brytyjski zespół Deep Purple i jego dzisiejszy koncert w poznańskiej Arenie. To promocja ostatniego ich albumu „Now What?!”, który wydali w ubiegłym roku. W sobotę grupa ma zagrać w katowickim Spodku. Polscy fani będą mogli usłyszeć także starsze przeboje, w tym „Smoke On The Water”.

 

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

  • Dzisiaj w belgijskim parlamencie ma zapaść decyzja w kwestii zgody na eutanazję chorych dzieci.

  • W Afganistanie uwolniono 65 więźniów.

  • Prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz i jego środowe spotkanie z komisarzem UE do spraw rozszerzenia – Sztefanem Fuelem. Tematami rozmów były sposoby uporządkowania sytuacji krytycznej (zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej), która panuje u naszych wschodnich sąsiadów. W krótkim komunikacie administracja prezydencka w Kijowie poinformowała o tymże spotkaniu.

 

 

 

Translate »