Menu Zamknij

16 września 2013 roku – w kraju i poza nim

 

Ostatnie wydarzenia:

 • NIK uważa, iż Polska wciąż zmaga się z kłopotami tworzenia spoistego systemu rozwiązywania sytuacji kryzysowych. Operatorzy pod nr 112 i nie kierują akcjami ratowniczymi, i nie zarządzają siłami. Ich rola polega wyłącznie na telefonii. Najwyższa Izba Kontroli pejoratywnie ocenia takie ograniczenie do bycia centralą telefoniczną.

 • Jedynie 4 329 ludzi wzięło udział w referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego – Krzysztofa Chojniaka. Z uwagi na niską niedzielną frekwencję referendum jest nieważne.

 • Trzynaście osób jest rannych przez czołowe zderzenie busa z ciągnikiem pod Jelenią Górą (woj. dolnośląskie). Na razie brak ofiar śmiertelnych.

 • Ściągnięcie mandatów drogowych niższych od 70 euro od obywateli innych krajów UE jest nieopłacalne. Toteż sądy polskie wystawiły jedynie 64 wnioski o uznanie kar orzeczonych w Polsce. Natomiast inne państwa skierowały do nas aż około 3 tysiące podobnych wniosków. Więcej o tym w „Rzeczypospolitej”.

 • Prezydent Polski w niedzielę, a dokładniej podczas Dożynek Prezydenckich w Spale stwierdził, iż jesteśmy blisko zrealizowania marzeń papieża Jana Pawła II. W 1987 roku Ojciec Święty prawił o potrzebie przekształceń polskiej wsi.

 

 

Inne informacje:

 • Dzisiaj znany ma być raport ONZ w sprawie zastosowania broni chemicznej w Syrii.

 • Co najmniej 58 ludzi straciło życie wczoraj w różnych miejscowościach w Iraku w wybuchach aut pułapek oraz w innych atakach.

 • Podnoszenie wraku Concordii (koło włoskiej wyspy Giglio) rozpoczęło się dzisiaj z małym, przez burzę, opóźnieniem. Costa Concordia to statek, który zatonął 13 stycznia 2012 roku. Zginęło wówczas 32 ludzi i wciąż nie zaleziono ciał dwójki z nich.

 • Miss Uzbekistanu? Rahima Ganieva z Taszkientu postanowiła zgłosić się do organizatorów konkursu w Indonezji mówiąc, iż reprezentuje swój kraj. Problem w tym, iż po wielu próbach, w których brała udział, dziennikarze zorientowali się, dzięki jej perfekcyjnemu CV, iż coś jest na rzeczy. Wtedy dowiedzieli się, że Uzbekistan w ogóle nie bierze udziału w konkursie Miss World.

 • Morderczy sztorm tropikalny Manuel uderzył od strony Pacyfiku w zachodnie wybrzeże Meksyku. W dodatku nie pociesza wieść o huraganie Ingrid tuż przy wschodniej części kraju. Ewakuowano tysiące ludzi, a 24 osoby straciły życie.

 • Tajfun Man-yi uderzył dzisiaj w Japonię. Teraz są tam ulewy i powodzie. Ewakuowano 260 tysięcy osób. 80 tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych dostępu do prądu. Cyklon jest coraz bliżej Tokio. Wiatr dochodzi do ponad 160 km/h.

 

Pogoda: Deszczowo (prawdopodobieństwo opadów duże, w centrum kraju możliwy deszcz w godzinach podwieczornych i wieczornych, czyli od 18.00). Od 10.00 godziny 13 st. C. W południe jedynie około 14 st. C. Od 13.00 do 17.00 będzie najcieplej w dniu, czyli około 15-18 st. C. Później temperatura będzie spadać. O północy termometr wskaże jedynie ok. 12 st. C., a to jeszcze nie najzimniejsza pora nocy. Wilgotność: 90-100%. Kierunek wiatru: zmienny, przeważać będzie południowo-zachodni i zachodni. Prędkość wiatru: 7-11km/h.

Translate »