Menu Zamknij

18 września 2013 roku – to i owo

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Raport w sprawie wyprawy na Broad Peak. Podług członków zespołu do spraw zbadania okoliczności i przyczyn wypadku podczas zimowej ekspedycji, wyprawa ta była właściwie przygotowana.

 • Prezydent z wizytą w Małopolsce, w Wierzchosławicach. Ma odsłonić tablicę poświęconą pamięci Adama Boryczki (oficera AK i WiN). To 100-lecie narodzin tego oficera Armii Krajowej.

 • Trzy osoby zostały pogryzione przez nietoperza. Trafiły one do szpitala w Białej Podlaskiej. Zdarzenie miało miejsce koło Zalesia. Winne zwierzę było chore na wściekliznę.

 • Więcej niż połowa dorosłych Polaków zmaga się z wysokim poziomem cholesterolu. Leczy się na niego jedynie 1/5 chorych. Pamiętajmy o tym, że należy być konsekwentnym, czyli w tym samym czasie i rzucić palenie, i codziennie ćwiczyć chociaż przez 15 minut, i każdego dnia po kolacji iść na spacer na 30 minut, wprowadzić dietę, pić dzień w dzień zieloną herbatę na zmianę z innymi napojami, unikać gazowanych napojów oraz margaryn itp. Do tego potrzebna jest konsultacja z lekarzem, by się dowiedzieć, czy nie potrzebujemy już leków na zmniejszenie stężenia cholesterolu. Pamiętajmy, iż przez zbyt duże stężenie cholesterolu cierpi nie tylko układ krążenia, ale i reszta organów.

 • Według ekspertów w NASK połowa badanej młodzieży stosuje w komunikacji internetowej wideoczaty. Aż około 5-6% z tych młodych ludzi rozbierało się przed kamerą. Problem więc nie maleje, a wzrasta. Dobrze jest, gdy i dzieci, i rodzice są na tyle czujni, aby zapobiec takim zachowaniom. Gorzej, jeżeli i jedni, i drudzy nie są świadomi zagrożeń.

 • Pijany człowiek pił na chorzowskim cmentarzu alkohol, a gdy już mu się trunek skończył i postanowił wrócić do domu, nadepnął na niewłaściwie zabezpieczoną płytę i poślizgnął się. Oczywiście wpadł do… grobu. Na domiar złego płyta zsunęła się, nie dając szans wyjść człowiekowi o własnych siłach. Z pewnością telefon od niego na długo zapamięta dyspozytor pogotowia ratunkowego w Katowicach, który po północy dowiedział się, skąd dzwoni mężczyzna.

 

 

Inne informacje:

 • Czy USA, po ostatniej strzelaninie, będą chciały zaostrzenia przepisów dotyczących dostępności do broni?

 • Holandia zakupi 35 myśliwców F-35, które są produkowane przez amerykański koncern Lockheed Martin. Wyda na to 4,5 mld euro. W ten sposób wymieni starzejące się F-16.

 • W Australii nowy premier i jest nim Tony Abbott.

 • W Grecji 48-godzinny strajk pracowników publicznych, którzy są przeciwni zwolnieniom.

 • Mężczyzna w Austrii podejrzewany o kłusownictwo popełnił samobójstwo. Wcześniej jednak zastrzelił cztery osoby.

 • 38-letnia Chinka wpadła do nieczynnej, głębokiej studni i żywiąc się kukurydzą, pijąc deszczówkę, przeżyła w niej 15 dni.

 • Studia dyplomowe na kierunku joga? Tak. We Włoszech otwarto pierwsze, więc na razie jedyne na starym kontynencie studia o kierunku: Master in Yoga Studies. Kto chce, może ubiegać się o przyjęcie na renomowanym uniwersytecie Ca’Foscari w Wenecji.

 

 

Pogoda: Przejaśnienia i deszcze. W południe deszcze tylko na wschodzie i zachodzie. Później pas z zachodu będzie się przesuwał w głąb kraju. Od ok. 12 st. C. do 15 st. C. Wiatr: południowo-zachodni i południowy. Prędkość wiatru: 7-11km/h. Wilgotność: 50-85%.

Translate »