Menu Zamknij

20 stycznia 2014 roku – najnowsze wieści

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

 • Na tę chwilę Stanisław Radowicki jeszcze nie zna zbyt wiele szczegółów na temat tego, co miało miejsce w szpitalu we Włocławku, w którym w czwartek zmarły bliźniaki. Kobieta była w 8. miesiącu ciąży i miała urodzić bliźnięta. Poród miał mieć miejsce w czwartek przez cesarskie cięcie. Lekarz jednak uznał, iż w szpitalu nie ma osoby, która mogłaby wykonać badanie USG, dlatego takiego cesarskiego cięcia nie wykona. Dzieci zmarły. Dzisiaj jednak dyrektorzy szpitala twierdzą, iż była aż dwójka osób, które mogły wówczas wykonać USG.

 • Niemiecki Związek Historyków, który liczy tysiące wykładowców, archiwistów oraz nauczycieli, potępia stosowanie zwrotu „polskie obozy koncentracyjne”. „To niedopuszczalne słowa, które sugerują całkowicie fałszywe wyobrażenie o odpowiedzialności za zbrodnie” – zaznaczył Związek, który w ten sposób zaapelował do opinii publicznej o potępienie używania takich zwrotów. Więcej o tym w „Gazecie Wyborczej”.

 • Adam Hofman w TVP Info wyznał, iż Jarosław Kaczyński nie będzie kandydatem do PE.

 • Adam Bielan i początek jego współpracy z Polską Razem.

 • W Warszawie głosować będą również niepełnoletni. Przyjdzie im decydować na co ma pójść część wydatków miasta z tzw. budżetu partycypacyjnego. Więcej w „Rzeczpospolita”.

 • Wrocławski sąd okręgowy i utajnienie przez niego procesu księdza Pawła K., który dziś się rozpoczął. Prokurator zarzuca oskarżonemu wykorzystanie seksualne trzech małoletnich chłopców oraz oszukanie wielu ludzi, albowiem duchowny kłamał, iż zbiera datki na misje.

 • W nocy z 19 na 20 stycznia bieżącego roku zmarł dr hab. Maciej Geller. Taka informacja została umieszczona na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik. Człowiek ten był współtwórcą i dyrektorem Festiwalu Nauki w Warszawie, a w PRL osobą działającą w opozycji. Więcej na temat wybitnego uczonego, fizyka na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik.

 • Niebawem już Zimowe Ptakoliczenie. To już dziesiąty raz! W ostatni weekend miesiąca wspólnie liczymy i pomagamy ptakom zimującym wokół nas. Wystarczy przez godzinę obserwować ptaki, chociażby przez okno, na balkonie, na podwórku, w parku, a później wyniki przesłać za pomocą formularza, który można pobrać od 24 stycznia ze strony: https://activeforms.com/otop_polska/ekozp2014.

 • Cyfrowe radio jest pod każdym względem lepsze od analogowego” – próbował przekonywać wiceszef KRRiT – Witold Graboś. Jednak, jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach. Oczywiście radio cyfrowe może być lepsze, ale pod warunkiem, że bitrate nadawanych audycji nie będzie mniejszy niż 320 kbp/s, a im większy bitrate, tym lepiej. Ważny jest przesył i materiał, jaki posiada radio. 320 kbp/s, czyli dość dobra jakość (oczywiście nie jest ona najlepsza) przeczy już dalszym planom Grabosia. Podług niego cyfryzacja oznacza możliwość odbioru 36 programów ogólnopolskich. A przecież im mniej programów, tym lepszy bitrate na istniejących. Czyżby jednak pan Witold Graboś zapomniał o jakości, czyli o tym, iż cyfrowe radio ma być lepsze od analogowego?

 

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

 • Rosyjskie media, komentując sytuację na Ukrainie, twierdzą, iż możliwy jest rozpad państwa.

 • Sto milicjantów i sto protestujących ucierpiało w kijowskich zamieszkach, które wybuchły w niedzielę.

 • Włoski dyrygent i pianista Claudio Abbado (80 l.) nie żyje. Prezydent mianował go w zeszłym roku dożywotnim senatorem.

 • Pracownik zakładów spożywczych, który skaził środkiem owadobójczym eksportowane do Japonii pierożki, skazany przez sąd chiński na dożywocie.

 • Barack Obama za legalizacją „trawki”? Prezydent USA uważa, iż marihuana nie musi być groźniejsza od alkoholu. Nawet jeżeli ma rację, to czy oznacza, że na oficjalny rynek musi trafić kolejna niebezpieczna substancja? Czy ludziom nie wystarczy już zwykły papieros i alkohol?

 

Translate »