Ostatnie wieści z kraju:
-
Tarnawa Rzepińska (woj. lubuskie): matka oraz dwoje jej dzieci zginęli w pożarze domku jednorodzinnego. Nie jest jeszcze znana przyczyna pożogi. Ogień opanował całe poddasze domu, gdzie mieszkała kobieta z dziećmi. Drugiej rodzinie, która mieszkała niżej, nic się nie stało. Strażacy zajęli się również przeszukaniem zgliszcz.
-
Na ulicach wciąż ślisko!
-
Premier przeprosił za niefortunne słowa Elżbiety Bieńkowskiej. Mowa dokładnie o zdaniu: „Sorry, ale taki mamy klimat”. Za to sama wicepremier oznajmiła, iż nie ma zamiaru używać gładkich słów. Chce mówić tak, jak jest faktycznie. Nie pojmuje też, dlaczego pasażerowie przez wiele godzin nie byli informowani o tym, co się dzieje. Jako zmarznięta pasażerka pozostawiona sobie samej również byłaby zła. Dodała także, iż bardzo trudna sytuacja, w związku z oblodzeniem sieci trakcyjnej, dotyczy tylko 3% pociągów w całej Polsce. Pasażerom będą zwracane pieniądze, jeśli ich pociąg ma opóźnienie przekraczające 120 minut (2 godziny).
-
Ryszard Kalisz nie będzie startował w najbliższych wyborach do europarlamentu z list Twojego Ruchu. Taka informacja pojawiła się na Twitterze. Podało ją stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska (przewodniczy nim sam R. Kalisz).
-
Rząd zajęty dalszą integracją państwowych zakładów zbrojeniowych, także włączeniem do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakładów podlegających dotychczas MON, i pomysłem zmian w prawie tyczącym się alimentów (od takich dłużników należności egzekwowałby komornik).
-
Pomorskie i sześć osób, w tym dwoje dzieci, zatrute czadem. Przyczyną najprawdopodobniej nieprawidłowa eksploatacja pieca kaflowego. Śmigłowce ruszyły na pomoc.
-
„Nie było informacji, nie było opieki, nie było zwykłego ludzkiego ciepła okazanego tej rodzinie” – rzekł na antenie TVP Bydgoszcz – Krzysztof Malatyński (dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku). Ordynator oddziału położniczo-ginekologicznego tymczasowo zawieszony. Na razie wiadomo, iż dzieci dobrze się rozwijały. Nadal jednak pozostaje wiele pytań dotyczących śmierci bliźniąt w łonie matki przebywającej w szpitalu.
-
Kraków, w którym śledczy powołają biegłych z FBI oraz eksperta medycyny sądowej z Europy Południowej. Powód? Potrzebna pomoc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa 23-letniej studentki. Poinformował o tym rzecznik małopolskiej policji – Mariusz Ciarka. Kobieta zginęła w 1998 roku. Szczątki jej ciała wyłowiono z Wisły 7 stycznia 1999 roku. Ciało jednak było pozbawione skóry. Dzięki badaniom genetycznym wiadomo, iż ofiarą jest zaginiona w listopadzie 1988 roku studentka UJ – Katarzyna Z. Śledztwo wznowiono w 2012 roku. Być może dzisiejsza technika pozwoli na poznanie okrutnego sprawcy.
-
W Polsce młodzi mogą zdobyć pracę zwykle dzięki rodzinie i ewentualnie znajomym. Czy to jednak etyczne? Co z tymi, którzy chcą uczciwie zdobyć pracę i nie mogą? Czy są skazani na bezrobocie i późniejszą bezdomność?
Ostatnie wieści z zagranicy:
-
To już następna burzliwa noc w Kijowie. Napiętą atmosferę łatwo odczuć szczególnie w okolicach ul. Hruszewskiego. To właśnie tam skrajnie prawicowa młodzież od niedzieli stacza bitwy z milicją i żołnierzami wojsk wewnętrznych. W dodatku niebawem, najprawdopodobniej jutro, wchodzi w życie zestaw antydemokratycznych ustaw. Za to minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej – Siergiej Ławrow przyznał, iż jego kraj niepokoi się rozwojem sytuacji na Ukrainie.
-
Syryjskie władze być może zostaną oskarżone o zbrodnie wojenne, gdyż jeden z fotografów pracujących dla wojska zdezerterował i ujawnił dowody na wymordowanie przez siły reżimu w Damaszku 11 tysięcy więźniów. Poinformował o tym dziennik „Guardian”.
-
Stany Zjednoczone zaproponowały wczoraj Rosji wsparcie w chronieniu zimowych igrzysk w Soczi. Mowa oczywiście o ochronie przed atakami terrorystycznymi.
-
Ksiądz Nunzio Scarano zatrzymany pod zarzutem prania pieniędzy poprzez watykański bank IOR.
-
Rosyjski minister spraw zagranicznych – Siergiej Ławrow z uśmiechem zakończył doroczną konferencję prasową, gdyż otrzymał od polskich dziennikarzy prezent. Cóż to była za niespodzianka? Korespondent Polskiego Radia w Moskwie – Maciej Jastrzębski podarował mu butelkę polskiej wódki. Dziennikarz przekazując prezent, wspomniał, iż Ławrow niedawno otrzymał od amerykańskiego sekretarza dwa ziemniaki i momentalnie pomyślał o Polsce, więc dzisiaj polscy korespondenci pomyśleli o nim.