Menu Zamknij

23 grudnia 2013 roku – wieści z kraju i ze świata

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Chłopcy, młodzi mężczyźni nie są dojrzali, stali. Wciąż targają nimi wątpliwości. Przynajmniej według abp Henryka Hosera. W niedzielnej homilii wskazał na postać św. Józefa oraz zwrócił szczególną uwagę na kryzys męskości. Zaznaczył, iż rolą mężczyzny jest opieka nad kobietą, czyli służenie jej pomocą, postawą pełną dla niej podziwu oraz wdzięczności, gdyż to właśnie ona jest nosicielką życia. Nie jest możliwe życie rodzinne bez kobiety. Przecież to ona wdraża serce do ogniska domowego, tworzy wspaniały klimat i charakteryzuje się znakomitą intuicją, dzięki której jest w stanie ocieplić wszelkie relacje czy to rodzinne, czy społeczne.

 • Po tym jak posłowie przegłosowali rządowy projekt dotyczący zmian w systemie emerytalnym, Polacy oczekują weta od prezydenta.

 • Jeśli przyjąć, iż sensem chrześcijaństwa jest miłość, a miłość to bezinteresowna pomoc, to stowarzyszenie wychowawcze Siemacha powstałe w 1993 roku jest istotą tej wiary. Stwierdził tak premier D. Tusk w niedzielę w Krakowie podczas wigilijnego spotkania organizacji.

 • Zarząd PLL LOT i skierowanie przez niego do sądu aktu oskarżenia przeciw posłom PiS oraz zawiadomienia do ABW. Zarzuty przewoźnika to złamanie prawa i działania na szkodę spółki. Prywatny akt oskarżenia dotyczy: Adama Kwiatkowskiego, Macieja Małeckiego. Oskarżycielami prywatnymi są: prezes PLL LOT – Sebastian Mikosz oraz członek zarządu – Tomasz Balcerzak oraz sama spółka.

 • Od dziewiątego miesiąca tego roku zmarło aż 30 ludzi, a 700 zatruło się czadem. Takie dane podała straż pożarna. Strażacy wołają o zachowanie ostrożności przy ogrzewaniu domów, sprawdzanie stanu pieców i przewodów kominowych. Podkreślają, iż warta raz na jakiś czas wietrzyć mieszkania oraz zakupić czujniki.

 • Rozpoczęła się już czwarta zimowa edycja Karty Tatrzańskiej. Uprawnia ona turystów, którzy odwiedzają Podhale do serii zniżek.

 • Na jednej z częstochowskich posesji, na której wybuch pozbawił życia dwóch osób, odnaleziono około 300 niewypałów. Takie informacje podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

 • Wydano nowy zestaw 32 procedur dla dyspozytorów medycznych, który został przygotowany przez specjalny zespół ratowników medycznych i ekspertów.

 • Wega i Capella to gwiazdy, które mają największą szansę stać się tegoroczną wigilijną gwiazdką. Jeżeli brać pod uwagę planety to dochodzi jeszcze Wenus. O tym mówił dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w stolicy Polski. Słońce ma zajść około 15.30. Toteż pomiędzy 16 a 16.30 warto wpatrywać się w niebo poszukując jasnego obiektu, rzecz jasna nie świateł samolotu.

 • Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz życzył mieszkańcom Krakowa i całej ojczyzny przeżycia świąt Bożego Narodzenia w klimacie pokoju i życzliwości. Wczoraj na Rynku Głównym miał miejsce „Opłatek prezydencki” oraz wigilia dla bezdomnych i potrzebujących.

 

 

Inne informacje:

 • Kanada i marznące deszcze z burzami śniegowymi przyczyną zerwanych przewodów elektrycznych w paru prowincjach. Więcej niż pół miliona ludzi zostało pozbawionych prądu. Oceniono, iż naprawa przerwanych instalacji będzie trwała do 72 godziny.

 • W Wielkiej Brytanii zabraknie śniegu na Boże Narodzenie? Wszystko na to wskazuje. W Szkocji ulewy powodem podtopień. Nad Walią i zachodnią Anglią silny wiatr. Ostrzeżenia dla kierowców! Możliwe wypadki i korki z powodu wichury. Prośba o zachowanie rozwagi.

 • Trzydziestoosobowy chór zespołu „Mazowsze” zaśpiewa w trakcie transmitowanej na cały świat pasterki w Bazylice Świętego Piotra pod przewodnictwem papieża Franciszka w wigilijny wieczór. Usłyszymy także polskie kolędy. Powodzenia!

 

Translate »