Menu Zamknij

28 marca 2014 roku – u nas i poza nami

 

 

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Prezydent Bronisław Komorowski i jego udział w debacie „Partycypacja, różnorodność, kompleksowość – rozwój usług dla rodzin”, która dotyczy realizacji strategicznego projektu polityki rodzinnej „Dobry klimat dla rodziny”.

 • Wizyta w Polsce szefowej dyplomacji Australii – Julie Bishop. Temat rozmowy to m.in. wymiana handlowa, inwestycje, a także sytuacja na Ukrainie.

 • W kwestii militarnej Rosja jest gotowa, ażeby wkroczyć na Ukrainę.

 • Bogdan Zdrojewski jest zdania, iż nie można z dnia na dzień podejmować decyzji, które tyczą się wielu podmiotów. To odpowiedź na apel polityków PiS o wycofanie się z organizacji Roku Polskiego w Rosji i Roku Rosji w Polsce w 2015 roku.

 • Poszukiwania policjanta, który uciekł z miejsca wypadku drogowego. W wypadku tym ucierpiał 31-latek, który trafił do szpitala. Wypadek miał miejsce w sobotę ok. godz. 12.30 w Dąbrowie Zielonej (Śląskie). Policjant z 10-letnim stażem swoim bmw holował fiata, w którym był poszkodowany. W pewnym momencie przerwała się linka i doprowadziła, iż holowane auto dachowało. Policja przekazała materiały tej sprawy prokuraturze rejonowej. Policjant w chwili wypadku nie był na służbie.

 • 24 projekty teatralne przeszły przez I etap Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Komisja artystyczna poleciła je do realizacji i zadecydowała o przyznaniu wsparcia finansowego.

 

 

Inne informacje:

 • Premier Donald Tusk przybył do Kiszyniowa. Celem jednodniowej wizyty jest omówienie z szefem rządu Mołdawii – Iurie Leancą kwestii unijnej perspektywy dla tego kraju. Główną tematyką premierów to stosunki Mołdawii z UE oraz współpraca gospodarcza.

 • Siły powietrzne rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego rozpoczęły ćwiczenia. W trakcie nich na poligonie w Kraju Krasnodarskim ostrzelają z rakiet i zbombardują cele naziemne. Takie informacje podała wczoraj agencja Interfax, która powołała się na służbę prasową Okręgu.

 • Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz oświadczył, iż wszystkie regiony Ukrainy powinni zdecydować o swoim losie w referendum. Odwołał też konferencję prasową.

 • Ok. 1,5 tys. zwolenników skrajnie prawicowej partii Prawy Sektor pikietowało siedzibę parlamentu Ukrainy. Domagali się w czwartek wieczorem choćby dymisji ministra spraw wewnętrznych – Arsena Awakowa. Powybijali w parlamencie szyby, walili pałkami w drzwi. Mieli też ze sobą opony.

 • Chińska policja powiadomiła o zatrzymaniu 34-latka, który zabił nożem aż sześć osób. Powodem była waśń w rodzinie, a jej fundamentem – majątek. W przeszłości człowiek ten był leczony z powodu choroby psychicznej. Dramat rodzinny wydarzył się w podmiejskim rejonie Huairou w północnej części Pekinu. To nie jedyny taki przypadek. Inny mężczyzna na południu Chin w autonomicznym regionie Guangxi zaatakował nożem siedem osób, w tym dwoje dzieci. Został schwytany. Motyw na razie nieznany.

 • Następny kandydat wycofał się ze startu w wyborach prezydenckich w Afganistanie. To wnuk ostatniego króla Zahira Szaha-Nadir Naim. Zatem jest już tylko 8 chętnych do rywalizacji o to stanowisko.

 • Francuska aktorka – Julie Gayet i jej wygrany proces z plotkarskim magazynem „Closer”, który to na początku roku opublikował doniesienia o jej romansie z prezydentem i ich wspólne zdjęcia. Odszkodowanie to 15 tys. euro.

 

Translate »