Menu Zamknij

3 lutego 2014 roku – tu i ówdzie

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

 • Ponad pół miliona dzieci w Polsce głoduje, gdyż rodzice nie są w stanie finansowo zapewnić im zróżnicowanej diety. Więcej o publikacji GUS napisała „Rzeczpospolita”, w tym o 450 tys. dzieci, które nie mają wszystkich podręczników. Z powodu biedy około 600 tys. dzieci nie chodzi nawet do dentysty. Ogółem w biedzie żyje prawie półtora miliona ludzi w wieku 0-24 lat!

 • Mamy przesadnie drogie podręczniki, na przesadnie drogim papierze” – takiego zdania jest Joanna Kluzik-Rostowska, czyli minister edukacji narodowej. MEN bogaty w nie najlepsze doświadczenia z wydawcami postanowił sam go stworzyć. Ma już służyć pierwszoklasistom, którzy rozpoczną swoją przygodę szkolną we wrześniu 2014 roku.

 • Według Róży Thun z PO, która rozmawiała na antenie TVP Info o możliwości Donalda Tuska zostania szefem Komisji Europejskiej, służba nie drużba, więc „idzie się tam, gdzie się jest najbardziej potrzebnym”. To zapewne odpowiedź na chęci zostania w polskiej polityce premiera Polski.

 • Powołań coraz mniej. Dzisiaj zakonnic i zakonników jest ok. 25 tysięcy. Co roku ta liczba się zmniejsza. Za 10 lat może brakować sióstr do prowadzenia sierocińców i do opieki nad starszymi oraz chorymi ludźmi. Więcej napisał o tym „Dziennik Polski”.

 • Aż 24% Polaków, według sondażu PBS, mogłoby zapłacić więcej, aby tylko kolejki do lekarza się znacznie skróciły. Szerzej na ten temat można przeczytać, sięgając po „Dziennik Gazety Prawnej”.

 • Dzisiaj test wiedzy z działu ekonomicznego. Kolejna edycja Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej rozpoczyna się o godzinie 20.25 w TVP1.

 

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

 • Uzbrojony napastnik wziął za zakładników uczniów w szkole znajdującej się na granicach Moskwy i ranił dwóch policjantów. Jeden policjant i nauczyciel nie żyją. Agresorem był uczeń tej szkoły. Został już unieszkodliwiony.

 • Noc z niedzieli na poniedziałek spokojna w Kijowie. Protestujący zamontowali na barykadzie ekran, który zwrócony został ku milicji, która musiała oglądać m.in. reportaż o korupcji w przy zamówieniach wyposażenia swoich służb.

 • Dyplomatyczna praca premiera Polski. Donald Tusk dzisiaj z wizytą w Estonii, później w Szwecji i Finlandii o zaistniałej sytuacji u naszych sąsiadów.

 • To „nieprawdziwe i haniebne”, według znanego amerykańskiego reżysera – Woody Allen, informacje. Mowa oczywiście o oskarżeniach o molestowanie seksualne, których autorką jest jego adoptowana córka (obecnie 28-latka). Dylan Farrow uważa, iż miało to miejsce, gdy miała siedem lat.

 • Polka została oskarżona o morderstwo własnego dziecka w Wielkiej Brytanii. Tydzień temu siedmiotygodniowy chłopczyk znalazł się w szpitalu. Niemowlę miało poważne obrażenia głowy. Chłopiec zmarł.

 

 

 

Translate »