Menu Zamknij

Osiemnasty dzień lipca dwa tysiące trzynastego roku – kanikuły, czyli czas letnich upałów!

 

Do końca 2013 roku zostało 166 dni.

 

18 lipca imieniny obchodzą: Arnold, Bruno, Brunon, Emilian, Erwin, Fryderyk, Julian, Justyn, Robert i Roberta, Szymon i Szymona oraz Teodozja.

 

Święta 18 lipca: Dzisiaj mamy Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli. Natomiast Urugwaj obchodzi jeszcze Święto Proklamowania Pierwszej Konstytucji.

 

 Ostatnie wydarzenia:

 • 100 tys. zł zadośćuczynienia przyznał Sąd Okręgowy w Szczecinie w cywilnym procesie wytoczonym przez rodziców dziecka, które poparzyło się Kretem, połykając zawartość opakowania, w jednym ze sklepów. Produkt nie był należycie zabezpieczony przed otwarciem go przez dzieci.

 • 16-letni chłopak zmarł wczoraj wieczorem po pobiciu przez czterech sąsiadów mieszkających na tym samym osiedlu, co on. Sprawcy mają: 15, 16, 17 i 18 lat. Świadkowie wezwali policję. Chociaż cała czwórka uciekła, to wszyscy zostali zatrzymani.

 • Paweł Wojtunik – szef CBA zamierza przekonać się o tym, co tajne służby robią w krajowych spółkach. O tych informacjach donosi „Rzeczpospolita”.

 • Warmińsko-mazurski kurator oświaty najprawdopodobniej podejmie dziś decyzję na temat kolonii w Zgonie. Część dzieci już została zabrana przez rodziców. Szkoda jednak, że MOPS, nim wysłał dzieci do tego typu miejsca, nie miał na uwadze dobra najważniejszej części społeczeństwa, najistotniejszej kwestii – przyszłości narodu. Które bowiem z dzieci marzy o koloniach w takich warunkach? To dzieci z dość biednych rodzin! Wieść, iż pojadą na kolonie, wzbudziła w nich zapewne niesłychaną radość. Warunki zaś mogły szczęście zamienić w rozczarowanie, a szybki powrót do domu w to, iż są gorszymi rówieśnikami tych, których rodziców stać na lepszy i dłuższy wyjazd. Aby jednak to zrozumieć, należy samemu nie być ogołoconemu z empatii. Czy zatem nie pozbawiamy już teraz dzieci wiary w sens podejmowanych decyzji u dorosłych? Na myśl przychodzą takie tematy jak odpowiedzialność i troska chociażby z „Małego Księcia”.

 • Czterech antyterrorystów uczestniczących w katowickim, jak się okazało pomyłkowym, mieszkaniu ma odpowiedzieć przed sądem za pobicie i przekroczenie swoich uprawnień.

 • PSL zakłada stronę w sieci „Platforma przedsiębiorców”. Mają się na niej znaleźć szkice ustaw, które dotyczą ludzi przedsiębiorczych. Ma to ich przekonać do oddania głosów na tę partię.

 • Rusza festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To już 13. edycja.

 • Rozpoczyna się III Spotkania Literackie w Darłowie (woj. zachodniopomorskie). Impreza trwa do 20 lipca (sobota).

 

 

Inne wydarzenia:

 • Aleksiej Nawalny został uznany w Rosji za winnego machinacji finansowych i skazany na 5 lat.

 • W Grecji szykuje się większe bezrobocie? Grecki parlament zgodził się na nowe oszczędności. Mają zostać zlikwidowane tysiące miejsc pracy w sektorze publicznym. Około 5 tysięcy ludzi zgromadziło się przed parlamentem. Pracę straci 4 tys. urzędników, a za rok następne 11 tysięcy.

 • Mandela kończy 95 lat.

 • Nowy zegar atomowy opierający się na sieci optycznej myli się jedynie o sekundę na 300 mln. lat.

 • Magazyn muzyczny „Rolling Stone” i jego sierpniowe wydanie z okładką, na której widnieje Dżohar Carnajew? Ponoć władze Bostonu są zaskoczone polityką magazynu.

 

Pogoda: Częściowe zachmurzenie. W nocy 13 st. C. W dzień ok. 25 st. C. W południe ok. 23 st. C. Natomiast o 14.00 będzie w okolicach 24 st. C. Między 16.00 a 17.00 – ok. 25 st. C. Małe prawdopodobieństwo opadów. Wilgotność względna: ok. 65%. Ciśnienie atmosferyczne: 1022hPa. Wiatr: 11-16km/h.

Translate »