Ostatnie wieści z kraju:
-
Sąd Okręgowy w Rzeszowie za zamkniętymi drzwiami analizował sprawę dotyczącą uznania Mariusza Trynkiewicza za człowieka z zaburzeniami psychicznymi, czyli kogoś, kto zagraża innym. Przypominamy, iż za czasów komuny zagrażał zwłaszcza dzieciom. Bestialsko zabił chłopców. Otrzymał karę śmierci. Jednakże z powodu przemian politycznych, jakie miały miejsce, w wolnej Polsce kara śmierci przestała istnieć, a dożywocia jeszcze nie było. Wówczas zamieniono ich wyroki na 25 lat więzienia. Czy M. Trynkiewicz będzie izolowany w specjalnym ośrodku? Sprawa odroczona. Kolejna rozprawa 3 marca. Na razie wyrok, jakikolwiek by nie padł, nie będzie prawomocny, zatem Trynkiewicz i tak wyszedłby we wtorek na wolność. Zatem jutro M. Trynkiewicz na wolności! Ma być sprawowany nad nim nadzór policyjny.
-
„W Najwyższej Izbie Kontroli w ubiegłym roku doszliśmy do wniosku, iż trzeba sprawdzić, czy system terapeutyczny, stosowany w polskich zakładach karnych jest skuteczny” – mówił w TVP Info szef NIK, czyli były minister sprawiedliwości. W ten sposób odniósł się do kwestii Mariusza Trynkiewicza. Zaznacza, że dożywocie u nas jest bardzo rzadko orzekane, więc resocjalizacja jest niezwykle ważna.
-
VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów zaczyna się dzisiaj w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z rządzącymi: premierem Donaldem Tuskiem, ministrem zdrowia, prezesem NFZ itd. spotkają się przedstawiciele środowiska pacjentów.
-
33-letni pracownik zginął dzisiaj w Łodzi po zawaleniu się fragmentu stropu należącego do właśnie budowanej części tunelu na budowie podziemnego dworca kolejowego. Mowa o dworcu Łódź Fabryczna.
-
Wspólna promocja produktów tradycyjnych w postaci wzajemnego promowania oraz wymiana młodzieży – podstawowe punkty podpisanego przed weekendem w Zakopanem porozumienia dotyczącego kooperacji między starostwem tatrzańskim a włoskim powiatem Primiero (region Trydent-Górna Adyga).
-
Pociąg SKM nad ranem uderzył w tylną część pociągu Kolei Mazowieckich w pobliżu stacji Warszawa-Wesoła. 3 osoby są lekko ranne. Od tego momentu ruch kolejowy w tym miejscu jest jednostronny.
-
Kilkadziesiąt osób i blokowany przez nich rano ruch na rondzie, które łączy drogi krajowe nr 53 i 61 w Ostrołęce (Mazowieckie). Taką metodę zwracali uwagę na niezbędność budowy obwodnicy. Blokada ta trwała od godz. 10 do 11.
Ostatnie wieści z zagranicy:
-
Ukraina to temat rozmów w Brukseli.
-
Czyżby w tym tygodniu miały świat mediów ogarnąć kolejne informacje w kwestii programu szpiegowania obywateli? Czy to jednak spowoduje, iż ludzie zaczną być bardziej wyczuleni i będą się zastanawiać nad konsekwencjami pewnych poczynań, nim je wykonają? Zapewne nawet Hitlerowi nie śniła się taka baza informacji, jaka teraz jest dostępna za sprawą internetu i wielu urządzeń przenośnych.
-
KE i jej ubolewanie z powodu referendum w Szwajcarii, w którym większość była za ograniczeniem masowej imigracji do tegoż państwa. KE orzekła, że zbada sprawę dla ogółu relacji między UE a Szwajcarią.