Menu Zamknij

11 kwietnia 2014 roku – czy pradziwe są informacje, które do nas docierają?

 

Ostatnie wieści z kraju:

 • Ostatnio głośno o bezpieczeństwie w sieci. O dziurze związanej z SSL wiadomo od kilku dni. Po kilku godzinach została ona załatana i już jej nie ma. Powinien to wiedzieć każdy administrator. Nikt nie łata dziś dziur, do których już są poprawki! W przypadku poprawek krytycznych wdraża się je od razu. Dziwi więc wielu cały ten szum medialny i nagonka na Open Source. Czy czasem nie kryje się pod tym coś innego? Jak Microsoft czy APPLE mają dziury, to potrafią być one skrywane latami i mało słyszymy o tym w mediach, zwłaszcza w telewizji. Jeżeli jednak wolne oprogramowanie ma małą wadę, która występuje tylko w odpowiednich warunkach, i naprawiana jest od ręki, to tego się nie mówi. Niemniej powinniśmy pamiętać, że nie jesteśmy całkowicie bezpieczni w internecie, a hasła powinniśmy zmieniać często i używać różnych znaków, w tym np. myślnika.

 • Prezydent Polski ma podpisać postanowienie o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji nadzoru nad przestrzenią powietrzną Estonii, Łotwy i Litwy.

 • Premier Donald Tusk w Krakowie w Centrum Informatyki oraz Centrum Materiałów i Nanotechnologii Akademii Górniczo-Hutniczej.

 • Wręczenie medali Gloria Artis przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego – Bogdana Zdrojewskiego. Otrzymają je reprezentanci środowiska muzycznego, literackiego i filmowego.

 • Wypadek autokaru z dziećmi na A4 (najprawdopodobniej młodzi są ze Szwecji) nieopodal Legnickiego Pola (Dolnośląskie). Co najmniej siedmioro z nich zostało rannych. Autokar wpadł ro przydrożnego rowu.

 • Jacek Kaczmarski zmarł dekadę temu! Wczoraj była rocznica śmierci tego poety, prozaika i gitarzysty. Autor piosenek stworzył takie utwory jak m.in. „Mury”, „Obława”. Nie bał się podejmować tematyki związanej z historią czy polityką.

 • Sezon 2013/2014 to 2 mln zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na… grypę (mniej niż rok wcześniej). Takie dane przekazano na konferencji Flu Meeting 2014 w Warszawie. Jednakże specjaliści bili na alarm, gdyż Polacy ponoć nadal lekceważą tę chorobę.

 • Nowa Sól i ok. godz. 11.00 zderzenie samochodu z pociągiem. Trwa akcja ratunkowa.

Ostatnie wieści z zagranicy:

 • Prorosyjscy separatyści okupujący państwowe instytucje na wschodzie Ukrainy mają szansę uniknąć konsekwencji, jeżeli złożą broń i zrezygnują z dalszego zajmowania budynków. Taką możliwość ogłosił wczoraj pełniący obowiązki prezydenta – Ołeksandr Turczynow.

 • W Doniecku (wschodnia część Ukrainy) zginęło siedmiu górników w wyniku wybuchu, który miał miejsce dzisiaj rano w kopalni węgla kamiennego.

 • Cesarz Japonii Akihito i cesarzowa Michiko obchodzą 55.rocznicę ślubu. Para będzie uczestniczyła w ceremonii upamiętniającej 175. rocznicę założenia Uniwersytetu Juntendo.

 • Samochód pułapka wybuchnął wcześnie rano przed budynkiem greckiego banku centralnego w Atenach. Wg policji nikomu nic się nie stało.

 • Węgry złamały unijne przepisy, gdy zwalniały z akcyzy prywatną produkcję wódki w małych ilościach. Orzekł tak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jednocześnie podkreślił, iż przepisy zobowiązują Budapeszt do stosowania w takich przypadkach minimalnej stawki akcyzy.

 

Translate »