Menu Zamknij

11 września 2013 roku – jesień w polityce i za oknem

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Zielonogórski WORD za tym, aby kursanci zdawali egzamin w samochodach tych szkół, w których się uczyli.

 • Rozpoczyna się okres strajków. Związkowcy chcą prawdziwego dialogu, a nie pozorowanego przez władze. Trzy centrale związkowe: NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych protestują przeciw polityce rządu. Mają dość lekceważącego stosunku rządzących do społeczeństwa. Dzisiejsze sprzeciwy odbędą się przed sześcioma ministerstwami.

 • Ratusz w Warszawie, zważywszy na strajki, ostrzega przed dość znacznymi utrudnieniami komunikacyjnymi.

 • Od października tego roku sklepy mają zostać zwolnione z podatku przy oddawaniu jedzenia potrzebującym. Według największych hipermarketów w Polsce, ich gigantyczne nadwyżki przestaną więc lądować w śmietnikach. Więcej o tym pisze „Dziennik Polski”. Czy tak będzie naprawdę i na długo? To się dopiero okaże.

 • Na zablokowanym teraz odcinku krajowej nr 62 Włocławek-Płock w miejscowości Józefów (blisko Włocławka) doszło do wypadku cysterny z autobusem PKS. Zginęła jedna osoba. Ludzi ratuje sześć zastępów straży pożarnej.

 • Być może bieżący rok, rok 2013 okaże się tym, w którym padnie rekord ujemnego przyrostu naturalnego w powojennej Polsce. Najprawdopodobniej liczba urodzonych dzieci będzie o 40 tysięcy mniejsza od liczby zgonów, a przynajmniej wszystko na to dzisiaj wskazuje. Więcej o tym możemy przeczytać w „Rzeczypospolitej”.

 

 

Inne informacje:

 • Urugwajczyk, który przetrwał w Andach cztery miesiące niepobłażliwej zimy to podobno zbieg uciekający przed chilijskim wymiarem sprawiedliwości. Czy człowiek okrzyknięty bohaterem trafi za kraty? Podobno, podczas wizyty u rodziny w Santiago de Chile, wykorzystał 8-letniego chłopczyka. Po pierwszym odbytym przesłuchaniu w dniu 22 kwietnia zakazano mu opuszczania kraju. 17 czerwca nie stawił się na rozprawie, więc wydano nakaz jego aresztowania. Jednakże mężczyzna ten od maja był już w górach.

 • Trzej kosmonauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) po 5 miesiącach powrócili dzisiaj na Ziemię – taka informacja pojawiła się w rosyjskim centrum kontroli lotów kosmicznych.

 • Mija 12 lat od tragedii związanej z Pentagonem i oczywiście WTC. Śmierć poniosło wówczas 2977 ludzi.

 • „Kłamstwo Armstronga” to najnowszy film dokumentalny laureata Oscara z 2007 roku, którym jest A. Gibney. Premiera miała miejsce na festiwalu w Toronto.

 • Polska, według komisarza praw człowieka Rady Europy – Nils Muiżnieks, musi zakończyć sprawę domniemanych więzień CIA. Ze słów tegoż komisarza wynika, iż powinniśmy opublikować rezultat dochodzenia i, jeśli faktycznie były na polskim terenie takie więzienia, rozliczyć odpowiedzialnych za to ludzi, nawet jeśli obejmują one ważne stanowiska w kraju.

 • Nastąpiło porozumienie między Koreą Płn. a Koreą Płd. w sprawie wspólnego kompleksu przemysłowego w Kaesong. Otwarcie tej strefy będzie możliwe 16 września.

 

 

Pogoda: Przede wszystkim tam, gdzie występują chmury, są to chmury średnie i wysokie. Deszcz rano: Hel, Toruń, Poznań, Kraków… Pas z deszczem będzie się przesuwał w stronę wschodu. To jednak nie oznacza, że przez cały dzień nie zobaczymy słońca. Temperatura rano 12 st. C, choć będzie odczuwalna niższa. W południe i po południu około 13-16 st. C. Temperatura maksymalna gruntu to 16 st. C. Od 15-16.00 godziny temperatura powietrza będzie spadać. O godzinie 20.00 będzie raptem 11 st. C., a o północy zaledwie 6 st. C. Mimo kalendarzowego jeszcze lata pogoda za oknem wskazuje już na jesień. Wilgotność: 92-100%. Wiatr: 4-14km/h. Przez chwilę, po godzinie 11.00 może dojść do 37 km/h. Kierunek wiatru będzie zmienny. Raz zachodni, raz południowo-zachodni, innym razem będzie wiał z północnego zachodu.

Translate »