Menu Zamknij

12 sierpnia 2014 roku – ostatnie informacje z Polski i świata

 

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

  • Generał Gromosław Czempiński (gość „Dziś Wieczorem”) chciałby, żeby podchodzić z dystansem do informacji pochodzących z Ukrainy. Mowa o tych mówiących, że Rosja planuje i chce realizować inwazję na to państwo. Wg niego wojna propagandowa między obiema stronami trwa.

  • W Polsce coraz więcej licencji pilota. W dodatku odsetek wypadków jest coraz mniejszy. Więcej na ten temat napisała „Gazeta Wyborcza”.

  • 400 dzieci z Ukrainy od początku wakacji skorzystało z dwutygodniowego wypoczynku, który organizowany jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Poinformował o tym wczoraj ks. Artur Janiec (dyrektor przemyskiej Caritas). Do końca sierpnia zaproszonych zostanie jeszcze 500. Pośród wypoczywających są dzieci, których albo ojcowie, albo bracia służą w wojsku lub uczestniczą w działaniach wojennych. Dzieciom, które z powodu np. paszportu nie mogły opuścić ojczyzny, sfinansowano wypoczynek na Ukrainie.

 

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

  • Od wczoraj nie żyje amerykański aktor – Robin Williams. Znaleziono go w jego domu w Tiburon (Północna Kalifornia). Być może popełnił samobójstwo przez uduszenie. Najprawdopodobniej walczył z ciężką depresją. Rodzina prosi – przekazał wydawca Williamsa w komunikacie – by zachować ich prywatność. Aktor w 1997 roku otrzymał Oscara za drugoplanową rolę w dramacie „Buntownik z wyboru”. Grał też w komediach, np. „Pani Doubtfire”. Dużo osób kojarzy go z filmu o tytule „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”. W ostatnich latach wybierał ambitne filmy. Miał 63 lata (ur. 21 lipca 1951 roku).

  • Bliscy polskich dzieci, których rodziciele w sobotę zginęli (na przylądku Cabo da Roca), przyjadą po nie do Portugalii. Na razie maleństwa są pod opieką konsularną i psychologiczną.

  • Fajerwerki i flagi z wydrukowaną na nich podobizną nowego prezydenta Turcji oraz zbiorowe tańce – w taki sposób świętowała stambulska dzielnica (Kasimpasa), w której w 1954 roku przyszedł na świat Recep Tayyip Erdogan.

 

 

 

Translate »