Menu Zamknij

12 września 2013 roku – to już tuzin dni wrześniowych

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Wypowiedź Janusza Piechocińskiego – aktualnego prezesa PSL wzburzyła poniektórych, albowiem dom na wiejskiej nie jest ich własnością, a jedynie został wynajęty. Umowa to program i wybory, w których zwyciężają określone partie, politycy. A co robią właściciele (Polacy) domu (Polski), jeśli wynajmujący od nich nie wywiązuje się z tej umowy? Ostrzega przed konsekwencjami i, jeśli to nie skutkuje, żegna się z nim. Co czyni pracodawca (Polacy), gdy pracownik (rząd) niewłaściwie wywiązuje się z umowy (brak zainteresowania trudnymi, ludzkimi problemami, bezrobocie, obarczanie jednostek za niedziałający sprawnie system, brak poprawy w wielu sektorach, brak wprowadzenia większych kar dla łamiących prawo firm, a także wiele innych, powiedzmy, że zaniechań)? Zdaniem wielu związkowcy, choć nie mają wspaniałych doradców i nie są święci, to jednakże mają wiele racji i mówią to, co wielu z nas ma na myśli. Nie potrzeba pięknie poukładanych postulatów, wspaniałych argumentów dla tych, którzy nie są oderwani od realiów społecznych, odgrodzeni niewidocznym, acz faktycznym murem znieczulicy od najuboższych i tych, których los faktycznie pokrzywdził. I najgorsze, że Polak chcąc dobrze dla swojej ojczyzny, nie ma na kogo zagłosować, gdyż takiego ugrupowania, które rzeczywiście, a nie jedynie na papierze, reprezentowałoby go, po prostu nie ma.

 • Drugi dzień protestów. W miasteczku namiotowym przed Sejmem ma dojść do dwóch dyskusji, ponoć strajkujących z ekspertami. Jedna debata ma być o przemyśle, a druga – ochronie zdrowia. Dzisiaj zaplanowana jest manifestacja oświatowa. Ludzie chcą większych nakładów finansowych na oświatę i zatrzymanie dotychczasowych prac dotyczących Karty nauczyciela. Domagają się również przestania likwidowania szkół i wstrzymania kolejnych zwolnień nauczycieli. Prawda jest taka, iż wielu pracowników szkół mogłoby zostać, gdyby zorganizowano klasy z maksymalną liczbą uczniów 18. Zapewne przyczyniłoby się to także do lepszych wyników szkolnych osiąganych przez młodych Polaków i lepszego startu w przyszłość.

 • Na dzisiejsze posiedzenie Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej ma stawić się prezes PiS – Jarosław Kaczyński. Czy jednak będzie on w istocie uczestniczyć w posiedzeniu?

 • 45 lat minęło od podpalenia się na Stadionie X-lecia Ryszarda Siwieca. Dokonał on tego na oczach szefów partii, dyplomatów i innych stu tysięcy ludzi. Protestował on przeciwko wkroczenia wojsk Układu Warszawskiego (Polski, którą rządziła Rosja) do Czechosłowacji.

 • Czy za dwa lata nauczanie etyki będzie możliwe przez internet? Miejmy nadzieję, iż w końcu uda się chętnym uczestniczyć w tych zajęciach, chociażby w takiej formie. Problemem jest też to, iż chcąc uczyć się i religii, i etyki nie jest to możliwe.

 • Następne przedstawienie w „Teatrze Internetowym TVP dla szkół”. Tym razem jest to spektakl „Jaś i Małgorzata” wedle tekstu Jana Brzechwy. Reżyserem jest R. Skolmowski. Transmisja o 10.00. Szkoda tylko, że nie ma takiego teatru internetowego dla starszych, którzy są chętni choć przez chwilę wrócić do czasów szkolnych.

 

 

Inne informacje:

 • Według R. Sikorskiego Polskę i Rumunię spaja strategiczna współpraca tak w sprawach politycznych, jak i europejskich, a nawet gospodarczych.

 • Podług „Washington Post” CIA dostarcza dostawy broni dla syryjskich rebeliantów.

 • Alessandro Della Valle, który zdobył jedną bramkę dla San Marino (wynik z korzyścią dla Polski, czyli 1:5) został wczoraj przywitany jak bohater.

 • Z badań wynika, iż na uczelniach w Anglii i Szkocji najlepiej ma się życie kulturalne, sport, polityka i rozrywka nocą.

 • 73-letni Japończyk został stracony za zabójstwo z chęci ograbienia ofiary. Była to szósta egzekucja w Japonii w 2013 roku. Najprawdopodobniej popiera ją większość obywateli.

 • Czy Zieloni w PE zgłoszą Snowdena do nagrody Sacharowa? O tym poinformowali wczoraj. Zgłaszając jego nominację, chcą wyrazić wdzięczność Edwardowi Snowdenowi za to, co zrobił w kwestii praw człowieka.

 • Dzisiaj w Londynie R. Sikorski i T. Siemoniak mają konsultacje ze swoimi angielskimi odpowiednikami, czyli W. Hagu’em oraz P. Hammondem. Takie spotkania odbywają się co roku.

 

Pogoda: O godz. 9.00 około 10 st. C. W południe 15 st. C. O godz. 14.00 temp. powietrza 17-21 st. C. Maksymalna temperatura gruntu to ok. 20 st. C. Później temperatura zacznie spadać. Wiatr: 4-7km/h. Przy burzach (północno-wschodni teren Polski) może dojść do 70km/h. Kierunek wiatru zmienny. Wilgotność: 53-95%. Mamy niż. Deszcz najpierw na wschodzie, potem na północy i zachodzie kraju. Powinien jednak ominąć Szczecin i okolice.

Translate »