Menu Zamknij

13 listopada 2013 roku – podsumowanie dnia

Przepraszamy za problemy techniczne. Nie spodziewaliśmy się tak dużej oglądalności w tak krótkim czasie.

 

Ostatnie wydarzenia:

 • MSZ zaniepokojone środowym incydentem. Mowa wrzucaniu rac na teren ambasady polskiej w Moskwie. Policja rosyjska szybko ujęła sprawców, a sama ochrona placówki została wzmocniona.
 • Za „absolutnie skandaliczne” uznał prezydent Polski wydarzenia, do których doszło pod rosyjską ambasadą w Warszawie, w czasie Marszu Niepodległości. Myśli również o zakazie zakrywania twarzy podczas demonstracji.
 • Śmieszna wysokość kar, którą orzekł rejonowy sąd wobec uczestników burd 11 listopada. To jednak nie jest przejaw antyrosyjskiego podejścia sądów polskich, albowiem takie wyroki padają za burdy wszczynane u nas od dawna. Nieistotne czy dotyczyły one danego klubu piłkarskiego, czy narodowości. Takie kary na pewno nie odstraszają, nie hamują ludzi przed dokonywaniem podobnych czynów.
 • Politycy chcą wprowadzić zakaz zakrywania twarzy podczas demonstracji. Przeciwny temu jest wyłącznie TR i wielu młodych ludzi, którzy, jak w przypadku przeciwko ACTA, chcą identyfikować się z pewną, charakterystyczną białą maską (Maska Anonimowych). Taką maskę powkładali niegdyś w sejmie niektórzy posłowie.
 • Zwołano na piątek „w trybie nagłym” posiedzenie stałego komitetu Rady Ministrów. Ma się on zająć projektem dotyczącym zmian w systemie emerytalnym.
 • Na karę 8 lat więzienia oraz 15 tysięcy zł grzywny został skazany wczoraj Łukasz Z. przez sąd okręgowy w Krakowie. To główny oskarżony w procesie dotyczącym obozów pracy we Włoszech.
 • Laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego została Michalina „Misia” Furtak – wokalistka, basistka, kompozytorka oraz autorka tekstów.
 • Chirurgom ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy udało się wszczepić 33-letniemu mężczyźnie nowoczesną endoprotezę stawu barkowego. Dokonanie to jest przełomem. Do tej pory chorzy byli skazani na kalectwo.

 

Inne informacje:

 • Trzy osoby zatrzymane w związku z rzucaniem rac i świec dymnych w stronę polskiej ambasady w Moskwie. Placówka pracuje normalnie.
 • Ukraiński parlament nie zdołał się porozumieć w kwestii uwolnienia byłej premier – Julii Tymoszenko. Tego domaga się od Kijowa UE przed zawarciem umowy stowarzyszeniowej. Toteż przedłużono do wtorku zadanie posłańców Unii Europejskiej.
 • KE ma zbadać, czy nadwyżka rachunku obrotów bieżących Niemiec nie wprowadza zakłóceń równowagi gospodarczej w całej UE.
 • Amerykańska gwiazda rockowa – Tina Turner, mieszkająca w Szwajcarii przez około 20 lat, rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa. Ponoć „nie łączą jej już z USA silne więzi poza rodzinnymi, i nie planuj w przyszłości mieszkać w USA”.

 

 

Pogoda: Ostrzeżenia przed przymrozkami i rannymi mgłami. W górach deszcz oraz śnieg. To czeka nas już niedługo. Temperatury w dniu także niższe. Możemy liczyć jedynie na 8 stopni w dniu, a to i tak rzadko. Pamiętajmy też, iż niebawem czeka nas zmiana opon na zimowe.

Translate »