Menu Zamknij

14 października 2013 roku – Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Ostatnie wydarzenia:

  • Święto pracujących szkołach. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziś po południu w kancelarii premiera wręczone zostaną pracownikom oświaty odznaczenia państwowe oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

  • Za mało głosów, by odwołać dotychczasowego prezydenta Warszawy?

  • Lech Wałęsa zbulwersowany tym, co stało się w Londynie. Były prezydent stwierdził, iż został „sponiewierany przez odprawę na lotnisku” i napisał: „Nigdy do Londynu”. W Londynie Lech Wałęsa uczestniczył w brytyjskiej premierze filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

  • Bronisław Komorowski odwiedzi m.in. Inowrocław i Żniw. Wizyta zacznie się o ok. godz. 14. w 1. Brygadzie Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Później uda się do siedziby władz. Następnie około godz. 17.30 prezydent przyjedzie do Żniwa w celu spotkania się z nauczycielami i dyrektorami szkół.

  • Fałszerstwo dokumentów, wyłudzanie dotacji w CZD? Prokuratura rozpoczęła śledztwo w kwestii nieprawidłowości w stołecznym szpitalu. Więcej o tym w „Rzeczpospolitej”.

  • Pogrzeb Joanny Chmielewskiej dzisiaj w Warszawie na cmentarzu Powązkowskim o godz. 14.00.

 

 

Inne informacje:

  • Sześciu pracujących w misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz miejscowego wolontariusza syryjskiego Czerwonego Półksiężyca uprowadzili wczoraj uzbrojeni ludzie w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii. Zaginął też samochód, którym wracali do Damaszku po dostarczeniu artykułów medycznych do Idlib i Sarmin.

  • Samolot pasażerski należących do łotewskich tanich linii lotniczych AirBaltic awaryjnie lądował w Rydze. Przymusowe lądowanie najprawdopodobniej miało związek z pogorszeniem się samopoczucia jednego z pilotów.

  • Organizacja dobroczynna z Rzymu, która pomaga niepełnosprawnym, dowiedziała się, iż ma 155 tys. euro do zapłaty, a jej konto zostało zajęte. Jednocześnie stowarzyszenie było winne włoskiemu odpowiednikowi ZUS jednego centa. Takie wezwania zaczynają być w Italii powszechne. Ich ZUS zaczął działać ludziom na szkodę.

 

 

 

Pogoda: Na zachodzie od czasu do czasu słońce. W Suwałkach i okolicach deszcz. O 10.00 około 7 st. C. W południe około 10 st. C. 15-17.00 od 11 do 15 st. C. O 20.00 około 7 st. C. O północy zaś około 5 st. C. Wilgotność: 68-90%. Prędkość wiatru: 4-7 km. Spadek ciśnienia atmosferycznego: 1020hPa – 1010hPa.

 

Translate »