Menu Zamknij

16 kwietnia 2014 roku – u nas i wokół nas

 

Ostatnie wieści z kraju:

  • Siłą eksmitowano właściciela warsztatu samochodowego, albowiem budynek stoi na drodze budowy nowej ulicy Lema w Krakowie! Właściciel nie godził się na zaproponowaną przez miasto cenę. Protestował i przykuł się łańcuchem do metalowej konstrukcji na dachu warsztatu. Pan Romuald nie jest jedyny, którego tak potraktowała własna ojczyzna.

  • Była ministra sportu Joanna Mucha i jej zeznania w warszawskiej prokuraturze dotyczące śledztwa w kwestii koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Wg NIK ministerstwo sportu mogło wykorzystać przeszło 6 mln zł niezgodnie z przeznaczeniem.

  • Żona prezydenta – Anna Komorowska spotkała się wczoraj z reprezentantami opiekunów dorosłych ludzi niepełnosprawnych. Oznajmiła chęć dalszego działania, którego celem jest uwrażliwienie społeczności na problemy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. W spotkaniu wzięły udział minister w Kancelarii Prezydenta – Irena Wóycicka oraz doradczyni prezydenta – Joanna Staręga-Piasek. O spotkaniu poinformowała prezydencka kancelaria.

  • Ukraina to – podług wtorkowej wypowiedzi premiera Polski – temat numer jeden całego świata.

  • Z powodu gorszych warunków pogodowych wstrzymane zostały poszukiwania 78-latka, które trwały trzy doby. Mężczyzna w sobotę zaginął w lesie w Kotlinie Orawskiej. Akcja będzie wznowiona po świętach wielkanocnych. O decyzji poinformował naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Mariusz Zaród.

Ostatnie wieści z zagranicy:

  • Rada Praw Człowieka ONZ opublikowała raport, według którego społeczność rosyjska na wschodniej Ukrainie nie była prześladowana. Dokument głosi, iż mniejszość ta bezpodstawnie oskarżyła większość (Ukraińców) o ataki, aby wytłumaczyć interwencję Rosji.

  • Wstrzymanie przez Rosję przekazywania Ukrainie przejętego uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Poinformował o tym wczoraj minister obrony Federacji Rosyjskiej – Anatolij Antonow. Powodem tej decyzji ma być ochrona przed rzekomym wykorzystaniem broni przeciwko ludności cywilnej na wschodzie i południowym wschodzie Ukrainy.

  • Pojazdy opancerzone z rosyjskimi flagami na ulicach Kramatorska i Słowiańska (wschód Ukrainy)! Zakomunikowały o tym dzisiaj agencje Reuters i AFP, które powołały się na świadków.

  • Ukraiński premier – Arsenij Jaceniuk rzekł dziś, iż Federacja Rosyjska rozpoczęła eksportowanie terroryzmu na Ukrainę. Apelował do Moskwy, by zaprzestała wspieranie terrorystów. Mówił na posiedzeniu rządu w Kijowie: „Jak rozumiem Federacja Rosyjska ma nowy towar na eksport. Poza ropą i gazem Rosja zaczęła eksportować terroryzm na Ukrainę”.

  • Tureccy obrońcy praw człowieka są rozeźleni na ogłoszenie przez rząd wprowadzenia segregacji gejów, lesbijek i transseksualistów w zakładach penitencjarnych. Rząd turecki uzasadnia swoją decyzję ochroną tych więźniów przed prześladowaniami i atakami.

 

Translate »