Menu Zamknij

17 października 2013 roku – co przynosi nam kolejny dzień dziesiątego miesiąca roku?

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Nieopublikowane dotychczas fotografie zniszczonego skrzydła Tu-154M oraz złamanego drzewa zaprezentował wczoraj Maciej Lasek – szef zespołu wyjaśniającego opinii publicznej okoliczności katastrofy smoleńskiej. Lasek powiedział, iż to wyraźny dowód, iż samolot zderzył się z brzozą.

 • Wczoraj przypadała 35. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Przy papieżu Janie Pawle II Polacy poczuli się wolni i mocni – powiedział metropolita warszawski – kardynał Kazimierz Nycz w czasie konferencji prasowej.

 • W czasie już 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ma się odbyć 12 stycznia, zbierane będą środki pieniężne na kupno osprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na „rzecz godnej opieki medycznej seniorów”. Hasłem tegoż finału jest „Na ratunek” – oznajmił Jerzy Owsiak.

 • Saperzy wczoraj w godzinach popołudniowych zabrali na poligon pocisk artyleryjski (kaliber 120 mm i długość 45 cm) z II wojny światowej. Znaleziono go w czasie prac ziemnych na budowie stacji kolejowej Łódź-Widzew kilka metrów od peronu.

 • Przypominamy, tak jak Federacja Polskich Banków Żywności, iż przedsiębiorcy mogą bezpłatnie przekazywać pożywienie organizacjom pozarządowym bez naliczania VAT. Takiej pomocy wciąż brakuje w naszym kraju.

 • Waldemar Fornalik stracił posadę selekcjonera piłkarskiego reprezentacji Polski.

 • Dzisiaj rozpoczyna się 7. edycja Łódź Design Festival i będzie trwać do 27 października w Centrum Festiwalowym (budynek dawne fabryki włókienniczej przy ul. Targowej 35). Będą wystawy, spotkania autorskie, konferencja, a nawet warsztaty dla dzieci. Zabawa dzieli się na trzy tematy: spożywanie, zamieszkanie i empatia. Hasłem całej edycji jest „it’s All About Humanity”.

 • Ostatni etap przeprowadzki IPN do biurowca na ul. Wołoską 7.

 • Śmiertelne potrącenie pieszego przez ciężarówkę miało miejsce w nocny w miejscowości Ostrówek na Mazowszu, na drodze krajowej nr 50 (trasa: Łochów – Ostrów Maz.). Jeden ze świadków stwierdził, iż była wówczas gęsta mgła.

 • Zawody GROM Challenge, podobne do testów dla kandydatów do GROM, przyszykowane zostały dla chętnych przez samych weteranów tej jednostki. Mają się odbyć w sobotę w Czerwonym Borze nieopodal Zambrowa w województwie podlaskim (dawny poligon).

 • Liczba chętnych do seminariów duchowych spada.

 

 

 

Inne informacje:

 • Porozumienie w kwestii budżetu USA? Przywódca większości Demokratów w Senacie – Harry Reid oraz lider Republikanów – Mitch McConnell oświadczyli, iż udało się osiągnąć porozumienie zezwalające na uniknięcie niewypłacalności USA, dzięki czemu i zakończyć bezruch federalnego budżetu.

 • Władze Heathrow w sprawie kontroli Wałęsy są zdania, iż były prezydent nie mieści się w kluczu osób, którym przysługuje zwolnienie z kontroli granicznej. Wielu jednak Polaków zastanawia się, czy równie gorliwi będą Anglicy wobec samego Busha – byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 • 39 ofiar śmiertelnych przez wczorajszy upadek samolotu laotańskich linii lotniczych do rzeki Mekong.

 • W Birmie Ministerstwo obrony zaprasza kobiety do wojska. Kobiety będą mogły zostawać oficerami.

 • Czy świnia może być pijana jak… świnia? Taka właśnie płoszyła ludzi i krowę w Australii nieopodal miasta Port Hedland na północnym wybrzeżu zachodniej części kraju.

 • Ludzie, w tym Polacy zmuszani w Anglii do niewolniczej pracy, zostali uwolnieni dzięki i polskiej, i brytyjskiej policji. Liderami grupy był jeden Polak i jeden Brytyjczyk.

 • Dzisiaj jest Dzień Walki z Ubóstwem. Wielu ludziom nie przychodzi na myśl, iż bieda wśród Polaków istnieje. Tych ludzi nie widać zbyt dobrze na ulicy, wstydzą się pokazać. Wypowiedzi tych ludzi nie przeczyta się przed komputerem, nie mają połączenia internetowego czy komputera. Do tego dla młodych ludzi wciąż brak stanowisk pracy. Nie jest już kwestią same wykształcenie ludności. W kraju, gdzie duży procent ludzi jest po szkołach wyższych niczego tak naprawdę nie zmienia, gdyż brak miejsca pracy i tak staje się powodem bezrobocia. Nie każdy w końcu ma predyspozycje, siły do założenia własnej działalności gospodarczej. Problemem świata stało się rozwarstwienie się zbiorowości w sferze ekonomicznej, politycznej, a nawet społecznej.

 • MSZ i koniec z planami postawienia nowego nagrobka Jana Karskiego, albowiem sprzeciwia się temu daleka krewna bohatera, czyli Wiesława Kozielewska-Trzaska. Na razie musi wystarczyć, iż na tablicy na cmentarzu Mount Olivet widnieją tylko imiona i nazwiska oraz lata urodzin i śmierci Jana Karskiego i jego żony. Ambasada w Waszyngtonie oraz powołany w Stanach Zjednoczonych komitet muszą zrezygnować z projektu.

 • Ponoć urzędnicy ministerstwa sprawiedliwości w Rosji wpadli na pomysł, aby rozprawy przed rosyjskimi sądami były transmitowane w internecie.

 • Producenci mięsa z Litwy chcą zając miejsce na eksportowanych rynkach, z których sami Polacy zrezygnowali. Więcej o tym w „Pulsie Biznesu”.

 • Sąd w Paryżu i początek procesu norweskiego muzyka i neonazisty – K. Vikernesa, który miał podobno organizować zamach terrorystyczny.

 

 

Pogoda: Pas z deszczem od północnego-zachodu (Szczecin…) dotrze do centrum i dalej będzie się przemieszczał ku południowemu wschodzie (…Rzeszów). Do centrum dotrze jednak dopiero dziś w nocy. Jesień to taka pora, że nie obejdzie się bez rannych mgieł i nocnych niskich temperatur. Tam, gdzie nie ma rano deszczu, wystąpią ranne mgły niebezpieczne zwłaszcza na drogach. O 10.00 zaledwie 8 st. C. W południe ok. 10 st. C. Najcieplejsza temperatura to 11-12 st. C. O 20.00 ok. 10 st. C. O północy 7 st. C. Prędkość południowo-zachodniego wiatru: 11-18 km/h. Ciśnienie atmosferyczne: ok. 1010 hPa.

Translate »