Menu Zamknij

18 grudnia 2013 roku – początek przedświątecznego okresu

 

 

Ostatnie wydarzenia:

 

 • Szczecińska Prokuratura Apelacyjna zdecydowała się na umorzenie śledztwa w sprawie rzekomej propozycji korupcyjnej złożonej przez prezydenta Sopotu – Jacka Karnowskiego biznesmenowi – Sławomirowi Julkemu. Wczoraj poinformowała o tym rzeczniczka tejże prokuratury – Anna Gawłowska-Rynkiewicz. Dowodem przeciwko prezydentowi miasta nie było nagranie rozmowy z 19 marca 2008 roku, gdyż zapis ten nie ma „waloru autentyczności”. Zadowolony z takiego obrotu sprawy jest sam premier – Donald Tusk.

 • Paweł Graś w TVP1 sugerował, iż po Nowym Roku w kancelarii premiera może pojawić się nowa rzeczniczka lub rzecznik.

 • Premier Polski – Donald Tusk oczekuje od ministra zdrowia i NFZ skrócenia kolejek do lekarzy i upowszechnienie dostępności do świadczeń.

 • Działania Macierewicza Donald Tusk ocenił raczej jako dowód na brak odpowiedzialności niż na złe zamiary pana Antoniego.

 • Nowe taryfy już od nowego roku. Dla zwykłego domownika w Polsce ceny prądu mają spaść o 2,5%, a ceny gazu wzrosnąć.

 • Rada Ministrów przyjęła wczoraj dwa projekty nowelizacji:
  1.prawa o szkolnictwie wyższym, 2. ustawy o zasadach finansowania nauki.
  Zarówno pierwszy, jak i drugi projekt przedłożył minister nauki i szkolnictwa wyższego. Takie informacje z Centrum Informacyjnego Rządu (CIR).

 • Ze względu na zbliżające się święta obwód płocki Związku Harcerskiego Rzeczypospolitej, czyli w skrócie ZHR przekazał polskim rodzinom w Mołdawii przeszło 250 paczek z żywnością i takimi artykułami jak: książki, odzież, chemia i sprzęty elektroniczne.

 • Dziesięć nowiutkich nieoznakowanych aut osobowych marki Kia Ceed w posiadaniu łódzkiej policji. Koszt ich to 650 tysięcy złotych. Połowę tej sumy wydało miasto, a połowę Komenda Główna Policji.

 • Jest możliwość, by policja skasowała sześć punktów karnych kierowcy, ale według Naczelnego Sądu Administracji pod warunkiem, iż miał ich mniej niż 24. Drugim warunkiem jest odbycie specjalnego szkolenia w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Oczywiście nie można skasować punktów o kierowców, którzy nie są właścicielami prawa jazdy chociaż przez rok.

 

 

 

 

 

Inne informacje:

 

 • Trzech bezdomnych: Polak, Słowak i Czech byli gośćmi papieża Franciszka w Watykanie z okazji 77 urodzin głowy Kościoła. Takie informacje donosi dziennik „L’Osservatore Romano”. Zaprowadził ich do Franciszka papieski jałmużnik arcybiskup – Konrad Krajewski pomagający ubogim, którzy wegetują w okolicach Watykanu. Według gazety, kiedy bezdomni zostali zapytani przez księdza Konrada, czy poszliby na urodziny papieża, przecierali oczy, gdyż myśleli, iż to sen.

 • Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Rosji mają podpisać jutro w Warszawie oświadczenie „Program 2020 w stosunkach rosyjsko-polskich”. Jest to „mapa drogowa”, której celem ma być wzrost jakości stosunków dwustronnych. Podług rosyjskiego MSZ podpisane będzie także oświadczenie w związku z Rokiem Rosji w Polsce i Polski w Rosji planowanego na 2015 rok.

 • Trzech obywateli Nepalu (kierowcy ciężarówek) skazanych przez indyjski sąd na 20 lat więzienia za gwałt na amerykańskiej turystce. Taką informację w poniedziałek podała policja. Udręka 30-letniej kobiety miała miejsce w czerwcu w północno-zachodniej części kraju. To właśnie latem została porwana, gdy próbowała złapać taksówkę, by wrócić do hotelu.

 • Brytyjski 32-letni lekarz (chirurg ortopeda z Londynu) – Abbas Khan, ochotnik pracujący w szpitalach polowych w Syrii, zmarł. Przez rok był w więzieniu reżimu prezydenta – Baszara al-Asada. Takie wieści wypłynęły wczoraj od rodziny doktora.

 • Piraci w poniedziałkowy wieczór zaatakowali tankowiec MT Althea! Według greckiej straży przybrzeżnej wszystko miało miejsce u wybrzeży Nigerii. Doszło do porwania dwóch mężczyzn: kapitana z Ukrainy i inżyniera z Grecji. Takie informacje zostały potwierdzone przez nigeryjskie siły bezpieczeństwa.

 • Rząd brytyjski wzmacnia kontrolę nad centrum analiz chińskiej firmy telekomunikacyjnej Huawei!

 • Ponoć aż 70% mieszkańców Teheranu ogląda zakazane kanały telewizyjne. Zagłuszanie tychże stacji nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Władze myślą o rezygnacji z takiego zagłuszania. W końcu i tak stacje tego typu będą dostępne w telefonii komórkowej.

 • Indie oburzone aresztowaniem swej wicekonsul generalnej w Nowym Jorku – Devyani Khobragade. Władze Stanów Zjednoczonych zarzucają jej przedstawienie niezgodnych z prawdą dokumentów przy staraniu się o wizę dla swojej gosposi. Kobieta ta została także poddana rewizji osobistej, co tym bardziej wzburzyło mediami w Indiach.

 • Kolejny wyrok śmierci na Białorusi. Taki wyrok usłyszał zabójca. Informację o tym ogłosił wczoraj przedstawiciel Sądu Najwyższego Białorusi.

 • Europejski Komitet do spraw Zapobiegania Torturom (CPT) oskarża w raporcie rosyjską policję o znęcanie się nad zatrzymywanymi ludźmi i o stosowanie w stosunku do nich tortur, np. rażenie prądem, podduszanie.

 • Prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz, według W. Kliczko, oddał kraj w zastaw Rosji. Jedyne, co mu pozostaje, to bronić suwerenności swojej ojczyzny.

 • Wczoraj Ukraina i Rosja podpisały porozumienie dotyczące zniesienia ograniczeń handlowych. Poza tym Rosja poinformowała o obniżeniu ceny za gaz dla Ukrainy z 400 dolarów za 1000 m sześc. na 268,5 dolara.

 

 

 

Ostatnie wydarzenia:
Szczecińska Prokuratura Apelacyjna zdecydowała się na umorzenie śledztwa w sprawie rzekomej propozycji korupcyjnej złożonej przez prezydenta Sopotu – Jacka Karnowskiego biznesmenowi – Sławomirowi Julkemu. Wczoraj poinformowała o tym rzeczniczka tejże prokuratury – Anna Gawłowska-Rynkiewicz. Dowodem przeciwko prezydentowi miasta nie było nagranie rozmowy z 19 marca 2008 roku, gdyż zapis ten nie ma „waloru autentyczności”. Zadowolony z takiego obrotu sprawy jest sam premier – Donald Tusk.
Paweł Graś w TVP1 sugerował, iż po Nowym Roku w kancelarii premiera może pojawić się nowa rzeczniczka lub rzecznik.
Premier Polski – Donald Tusk oczekuje od ministra zdrowia i NFZ skrócenia kolejek do lekarzy i upowszechnienie dostępności do świadczeń.
Działania Macierewicza Donald Tusk ocenił raczej jako dowód na brak odpowiedzialności niż na złe zamiary pana Antoniego.
Nowe taryfy już od nowego roku. Dla zwykłego domownika w Polsce ceny prądu mają spaść o 2,5%, a ceny gazu wzrosnąć.
Rada Ministrów przyjęła wczoraj dwa projekty nowelizacji:
1.prawa o szkolnictwie wyższym, 2. ustawy o zasadach finansowania nauki.
Zarówno pierwszy, jak i drugi projekt przedłożył minister nauki i szkolnictwa wyższego. Takie informacje z Centrum Informacyjnego Rządu (CIR).
Ze względu na zbliżające się święta obwód płocki Związku Harcerskiego Rzeczypospolitej, czyli w skrócie ZHR przekazał polskim rodzinom w Mołdawii przeszło 250 paczek z żywnością i takimi artykułami jak: książki, odzież, chemia i sprzęty elektroniczne.
Dziesięć nowiutkich nieoznakowanych aut osobowych marki Kia Ceed w posiadaniu łódzkiej policji. Koszt ich to 650 tysięcy złotych. Połowę tej sumy wydało miasto, a połowę Komenda Główna Policji.
Jest możliwość, by policja skasowała sześć punktów karnych kierowcy, ale według Naczelnego Sądu Administracji pod warunkiem, iż miał ich mniej niż 24. Drugim warunkiem jest odbycie specjalnego szkolenia w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Oczywiście nie można skasować punktów o kierowców, którzy nie są właścicielami prawa jazdy chociaż przez rok.

Inne informacje:
Trzech bezdomnych: Polak, Słowak i Czech byli gośćmi papieża Franciszka w Watykanie z okazji 77 urodzin głowy Kościoła. Takie informacje donosi dziennik „L’Osservatore Romano”. Zaprowadził ich do Franciszka papieski jałmużnik arcybiskup – Konrad Krajewski pomagający ubogim, którzy wegetują w okolicach Watykanu. Według gazety, kiedy bezdomni zostali zapytani przez księdza Konrada, czy poszliby na urodziny papieża, przecierali oczy, gdyż myśleli, iż to sen.
Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Rosji mają podpisać jutro w Warszawie oświadczenie „Program 2020 w stosunkach rosyjsko-polskich”. Jest to „mapa drogowa”, której celem ma być wzrost jakości stosunków dwustronnych. Podług rosyjskiego MSZ podpisane będzie także oświadczenie w związku z Rokiem Rosji w Polsce i Polski w Rosji planowanego na 2015 rok.
Trzech obywateli Nepalu (kierowcy ciężarówek) skazanych przez indyjski sąd na 20 lat więzienia za gwałt na amerykańskiej turystce. Taką informację w poniedziałek podała policja. Udręka 30-letniej kobiety miała miejsce w czerwcu w północno-zachodniej części kraju. To właśnie latem została porwana, gdy próbowała złapać taksówkę, by wrócić do hotelu.
Brytyjski 32-letni lekarz (chirurg ortopeda z Londynu) – Abbas Khan, ochotnik pracujący w szpitalach polowych w Syrii, zmarł. Przez rok był w więzieniu reżimu prezydenta – Baszara al-Asada. Takie wieści wypłynęły wczoraj od rodziny doktora.
Piraci w poniedziałkowy wieczór zaatakowali tankowiec MT Althea! Według greckiej straży przybrzeżnej wszystko miało miejsce u wybrzeży Nigerii. Doszło do porwania dwóch mężczyzn: kapitana z Ukrainy i inżyniera z Grecji. Takie informacje zostały potwierdzone przez nigeryjskie siły bezpieczeństwa.
Rząd brytyjski wzmacnia kontrolę nad centrum analiz chińskiej firmy telekomunikacyjnej Huawei!
Ponoć aż 70% mieszkańców Teheranu ogląda zakazane kanały telewizyjne. Zagłuszanie tychże stacji nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Władze myślą o rezygnacji z takiego zagłuszania. W końcu i tak stacje tego typu będą dostępne w telefonii komórkowej.
Indie oburzone aresztowaniem swej wicekonsul generalnej w Nowym Jorku – Devyani Khobragade. Władze Stanów Zjednoczonych zarzucają jej przedstawienie niezgodnych z prawdą dokumentów przy staraniu się o wizę dla swojej gosposi. Kobieta ta została także poddana rewizji osobistej, co tym bardziej wzburzyło mediami w Indiach.
Kolejny wyrok śmierci na Białorusi. Taki wyrok usłyszał zabójca. Informację o tym ogłosił wczoraj przedstawiciel Sądu Najwyższego Białorusi.
Europejski Komitet do spraw Zapobiegania Torturom (CPT) oskarża w raporcie rosyjską policję o znęcanie się nad zatrzymywanymi ludźmi i o stosowanie w stosunku do nich tortur, np. rażenie prądem, podduszanie.
Prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz, według W. Kliczko, oddał kraj w zastaw Rosji. Jedyne, co mu pozostaje, to bronić suwerenności swojej ojczyzny.
Wczoraj Ukraina i Rosja podpisały porozumienie dotyczące zniesienia ograniczeń handlowych. Poza tym Rosja poinformowała o obniżeniu ceny za gaz dla Ukrainy z 400 dolarów za 1000 m sześc. na 268,5 dolara.

Translate »