Menu Zamknij

21 sierpnia 2014 roku – podsumowanie istotnych informacji

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

 • 20 sierpnia, w 70. rocznicę zdobycia przez powstańców warszawskich budynku PAST-y złożenie kwiatów przed pamiątkową tablicą na budynku przy ul. Zielonej przez prezydent Warszawy oraz przez przedstawicieli środowisk kombatanckich. Zdobycie tegoż budynku było jednym z największych sukcesów powstania warszawskiego.

 • Czy mamy do czynienia z francuskimi i niemieckimi próbami wpływania na Ukrainę, by ta poddała się Rosji? Tak widzi rozmowy reprezentantów Zachodu, dotyczące sporu na Wschodzie, Mariusz Błaszczak (PiS), który wypowiedział się na ten temat w programie „Gość poranka” (TVP Info).

 • Prokuratura Apelacyjna w Łodzi umorzyła postępowanie dotyczące polonijnego biznesmena – Edwarda Mazura, który do tej pory był podejrzewany o podżeganie do zabójstwa byłego szefa policji – gen. Marka Papały. Powiadomił o tym rzecznik PA – Jarosław Szubert.

 • Wyprawki szkolne, ubranie, koce i materace – to wszystko wyruszyło wczoraj ze stolicy Dolnego Śląska (Wrocław), by dojechać na Ukrainę(do Lwowa).

 • Warszawska Straż Miejska od początku roku obnażyła 306 przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez ludzi posiadających immunitet dyplomatyczny. Podług statystyk najwięcej takich wykroczeń popełniają dyplomacji Stanów Zjednoczonych (31), Libii (26) i Arabii Saudyjskiej (24). Później są przedstawiciele Rosji (22), acz listy tej nie zamykają.

 • Stwierdzono, iż większość samorządów jest już przygotowana na realizowanie od września rządowego programu odżywiania w szkołach. Według szacunków ma skorzystać z niego niemal milion dzieci i młodzi. Większość korzystających z tej formy pomocy to uczniowie szkół wiejskich. Są takie szkoły, w którym bezpłatny posiłek w nadchodzącym roku szkolnym otrzyma co trzeci uczeń. Ogółem w Polsce z programu skorzysta 680 tysięcy uczniów i 300 tysięcy przedszkolaków.

 • W szpitalu przebywa 3-latka, którą skatował jej własny ojciec! Do dramatu dziewczynki doszło we wtorek w Rumii na Pomorzu. Dziewczę ma uraz głowy, więc znalazło się na oddziale chirurgii dziecięcej szpitala w Wejherowie. Policję wezwali sąsiedzi, których zaalarmował harmider dobiegający z jednego z mieszkań. Funkcjonariusze zastali trzyletnią panienkę z zakrwawioną głową i jej pijanego 37-letniego ojca. Przyszło mu trzeźwieć w policyjnym areszcie. Jako rodzice biorąc do ust kieliszek czy też stosując inne używki, musimy – czy chcemy, czy nie – pamiętać, że jesteśmy non stop odpowiedzialni za życie, do którego się przyczyniliśmy. Lepiej nie sięgać po kufel piwa niż skrzywdzić rodzinę.

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

 • Odejście 2 liderów prorosyjskich rebeliantów na Ukrainie (obywateli Rosji) – Igora Striełkowa i Aleksandra Borodaja ciosem dla ruchu separatystycznego? Tak uważa Reuters. Wedle opinii agencji separatyści obawiają się następnych rezygnacji.

 • Przeszło 2100 ludzi zginęło, a ponad 5 tys. odniosło rany w trwającym od połowy kwietnia konflikcie zbrojnym na wschodzie Ukrainy. Tak wynika z najnowszego bilansu przedstawionego przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA). Dane ważne na dzień 15 sierpnia 2014 roku.

 • Ukraiński premier – Arsenij Jaceniuk zawiadomił wczoraj, iż „koordynowani z Rosji terroryści” specjalnie anihilują istotne obiekty infrastruktury we wschodniej części Ukrainy. Kreml bowiem dąży do spowodowania upadku gospodarczego tego państwa.

 • Brytyjski premier – David Cameron rezygnuje z dalszej części urlopu i powraca do stolicy Wielkiej Brytanii. Powodem jest upublicznione przez dżihadystów nagranie przedstawiające egzekucję amerykańskiego dziennikarza, której dokonał kat mówiący z brytyjskim akcentem.

 • Prezydent Francji – Francois Hollande apelował o zwołanie międzynarodowej konferencji poświęconej zwalczaniu islamistycznego ugrupowania (Państwo Islamskie), które to kontroluje teraz duże tereny w Iraku i Syrii.

 

Translate »