Menu Zamknij

25 kwietnia 2014 roku – w Polsce i na świecie

 

Ostatnie wieści z kraju:

  • Dzisiaj trwa policyjna obława na tych, którzy obrabowali bankomat (eksplodował on o 2.30 w nocy po podłożeniu ładunku wybuchowego) w jednym z ulicznych pasaży handlowych w Kielcach (przy ul. Wapiennikowej).

  • Cztery francuskie myśliwce nad trzema państwami bałtyckimi. Będą stacjonować od niedzieli w Polsce. Powiadomił o tym szef sztabu generalnego francuskiej armii gen. Pierre de Villiers. Litwa, Łotwa i Estonia nie dysponują siłami powietrznymi i mogą obawiać się Rosji w związku z wydarzeniami na Ukrainie.

  • Jestem przeciwnikiem organizacji igrzysk olimpijskich w Krakowie” – mówił w programie „Gość poranka” w TVP Info Adam Bielan (Polska Razem). Dlaczego? Według niego wiele pieniędzy zostanie zmarnowanych, a wszystko przez korupcję. Wychodzi także z założenia, iż skoro nie stać na nie Niemców czy Norwegów, to dlaczego Polskę miałoby być stać.

Ostatnie wieści z zagranicy:

  • Rosyjski Gazprom powiadomił wczoraj o wystawieniu ukraińskiemu Naftohazowi rachunku na sumę ponad 11 mld USD za to, że nie odebrał on zakontraktowanego gazu w 2013 roku (zgodnie z zasadą „take or pay”, czyli bierz albo płać). Odebrał jedynie 12,9 mld, a powinien 41,6 mld metrów sześciennych gazu.

  • Christopher Kaelin z Chicago najwidoczniej urodził się pod szczęśliwą gwiazdą, albowiem trzykrotnie wygrał w lotto w przeciągu trzech tygodni. Mężczyzna jest teraz bogatszy o 276 tys. dolarów amerykańskich, czyli około 840 tys. zł. Mówił: „Spłaciłem kredyty, zakupię dom, wyprawię wesele, a jeśli coś zostanie, to odłożę na edukację córusi”.

  • Samolot pasażerski tanich australijskich linii lotniczych Blue Virgin był zmuszony do wylądowania na Bali. Jeden z pasażerów, najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwym, próbował dostać się do kokpitu, więc jeden z pilotów uznał to za uprowadzenie.

  • Ukraiński helikopter eksplodował. Najprawdopodobniej wcześniej został ostrzelany.

 

Translate »