Menu Zamknij

25 września 2013 roku – jesienne dni

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Trzydniowe posiedzenie Sejmu. Pierwszego dnia obrad mowa m.in. o rządowym projekcie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych. Pamiętajmy, że jest wiele osób nawet po trzydziestce, którzy nie mają własnego miejsca. Rząd jednak pomoże ludziom do 30 roku życia w zakupie mieszkania tylko z pierwotnego rynku! Ludzie młodzi otrzymają do 10% ceny mieszkania. Natomiast rodziny z dziećmi do 15%. Jeśli w ciągu 5 lato od zakupu urodzi się trzecie lub następne dziecko, rząd być może dołoży się o następne 5%. Oczywiście, jeśli kogoś stać na wyłożenie 90% czy 80% wartości nowego mieszkania, to zwykle (z wyjątkami) stać go na zapłacenie całej sumy wartości.

 • Wiceminister MON Waldemar Skrzypek napisał w oświadczeniu, iż w żadnym razie, podczas służby w Wojsku Polskim oraz później, czyli w pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej nie przyjął żadnej korzyści majątkowej. Jedyne, co było jego celem, to obrona Sił Zbrojnych. Podkreślił, że jest do dyspozycji prokuratury.

 • Dzisiejsze konwersatorium „Dialog i przyszłość” na temat polepszenia systemu emerytalnego, organizowane w fundacji Amicus Europae byłego prezydenta A. Kwaśniewskiego, zgromadzi takich polityków jak: Marek Borowski, Janusz Palikot, Józef Oleksy.

 • Początek procesu lustracyjnego prezydenta Suwałk – Czesława Renkiewicza w Sądzie Okręgowym w Białymstoku. Prezydent tegoż miasta sam złożył wniosek o rozpoczęcie tego postępowania, gdyż chciał rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii wiarygodności jego oświadczenia lustracyjnego.

 • 6-letniego Marcina z autyzmem odnaleziono rano. Chłopiec zniknął wczoraj w godzinach popołudniowych z podwórka w Miłkowie (okolice Ostrowca Świętokrzyskiego). Chłopiec jest wychłodzony, więc przebywa w szpitalu. W końcu poszukiwania trwały przez noc, a znaleziono go po godzinie 7. Leżał przytomny nad brzegiem rzeki, ok. kilometr od domu. Matka chłopca zostawiła go na 10 minut bawiącego się na podwórku. Gdy wróciła furtka była już otwarta.

 • Dzisiaj egzamin pienińskich flisaków. Po trzech latach takiej nauki czeka część teoretyczna i praktyczna. W teoretycznej należy pokazać swoją wiedzę na temat terenu Pienin. W praktycznej udowodnić, iż umie się bezpiecznie poruszać w wodzie.

 • Podpalacz działający od maja, który lubował się w podpalaniu domów (Małopolska), został ujęty i przyznał się do zarzutu ośmiu wyczynów. Grozi mu do 10 lat ograniczenia wolności.

 

 

Inne informacje:

 • Trzydniowa żałoba w Kenii. Dzisiaj obowiązuje pierwszy jej dzień. W zamachu ucierpiało 240 ludzi, a śmierć poniosło 68 ludzi, w tym 6 policjantów. Po przeprowadzonej operacji zawaliły się trzy piętra Westgate. Pod gruzami są ciała wielu ludzi i terrorystów. Wiele osób jest w szpitalu. Sporo też ludzi otrzymuje pomoc psychologiczną.

 • Między Rosją a USA brak porozumienia w sprawie Syrii.

 • Prezydent Polski zaprasza prezydenta Stanów Zjednoczonych do Polski na 25. rocznicę polskich wyborów z 4 czerwca 1989 roku.

 • Prezydent Ukrainy – Wiktor Janukowycz ogłosił, iż kwestia byłej premier Julii Tymoszenko w przebywającej w więzieniu zostanie rozwiązana do 21 października tego roku. Unia Europejska nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z tym krajem, jeśli kobieta nie zostanie uwolniona.

 • Pogoda w Gruzji nie pozwala na poszukiwania dwóch zaginionych polskich alpinistów. Wczoraj Polaków szukali wspólnie Gruzini i Rosjanie. Znaleziono wówczas ciało trzeciego alpinisty.

 • Coraz więcej ofiar trzęsienia ziemi (o sile 7,7 skali Richtera) w Pakistanie. Wiadomo już, że życie straciło 200 ludzi.

 • 15-letnia dziewczynka została zgwałcona w Wielkiej Brytanii przez mężczyznę, który wmawiał jej, że ją zna i podwiezie do domu. Policjanci proszą o pomoc w ujęciu tego człowieka. Dziewczynka szła późną porą przez park w hrabstwie Oxfordshire w środkowej Anglii. Sprawca kierował samochodem w kolorze grafitu.

 • Ile może podążać drogą wysłany list? Adresat – John Eddington (amerykański żołnierz) pewnie nie przypuszczał, że jego córka otrzyma go za przeszło 70 lat. Kiedy wyjeżdżał do Europy, urodziło mu się dzieciątko – Peggy. Dziś ma ponad 70 lat. Swojego tatę nigdy nie miała okazji poznać, gdyż ten zginął w II wojnie światowej. To nie pierwszy przypadek listu, który dociera po 70 latach. Tym samym nie da się ukryć, iż na pocztę zawsze można liczyć 🙂

 

 

Pogoda: Możliwe deszcze. Od 10.00 około 10-12 st. C. W południe 11-13 st. C. Od 13.00 do 16.00 około 12-14 st. C. O 19.00 i 20.00 około 11 st. C. O 22.00 tylko 9 st. C. Prędkość wiatru: 7-11 km/h. Wilgotność: 50-88%.

Translate »