Menu Zamknij

26 września 2013 roku – deszczowa pora roku

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Posłowie zajmują się dzisiaj projektem ustawy prezydenta o referendach. Teraz potrzebne jest 3/5 liczby wyborców, którzy brali udział w ostatnich wyborach samorządowych. Według nowego projektu będzie potrzebna dokładnie taka liczba, jaka uczestniczyła w wyborach. Czy to dobry pomysł? Wielu Polaków nie jest o tym przekonanych. Poza tym posłowie przyjrzą się projektowi ustawy o planowaniu familii. Uwaga! Wedle niego nie można dokonać aborcji z powodu wad genetycznych płodu. Pod tym projektem podpisało się 300 tysięcy osób. Na razie obowiązująca od 1993 roku ustawa zezwala na aborcję w przypadkach, gdy: ciąża stanowi zagrożenie dla życia bądź zdrowia matki, badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wykazują dużą możliwość nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, a także, kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu.

 • Reprezentanci trzech największych związków zawodowych będą dzisiaj gościć u parlamentarzystów. Zostali bowiem zaproszeni przez przewodniczących klubów PO i SLD, czyli Rafała Grupińskiego i Leszka Millera.

 • Na nowo badana jest sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek. Od 17 lipca 2010 roku nie jest wiadome, co się z nią dzieje bądź stało. Była na dyskotece w Sopocie i po słownym starciu ze swoim znajomym wybiegła, po czym udała się bulwarem nadmorskim do Gdańska, czyli w stronę miejsca zamieszkania. Zapis monitoringu wskazuje, iż była niedaleko wejścia na plażę w Jelitkowie, acz od tego miejsca ślad się urywa.

 • Kierowcy podróżujący dzisiaj dolnośląskim odcinkiem autostrady A4 spotykają się z pewnymi utrudnieniami. Nie mowa o wypadku, ale o ćwiczeniami służb ratowniczych.

 • Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w trampkach” rozpoczyna się dzisiaj w stolicy Polski. I w „Kinotece”, i w „Iluzjonie” czekają na młodych widzów filmy z ostatnich lat.

 • „Włącz się!” jest sloganem dzisiejszego Europejskiego Dnia Języków. Dzień ten ma za zadanie promować kulturalne bogactwo Europy. W Warszawie odbędą się przykładowe lekcje języków z całego świata. My przypominamy o takim języku jak Esperanto.

 • Rzeźba Karin Stanek (z gitarą w ręku i grzywką na głowie) autorstwa Jacka Wichrowskiego już stanęła w jej rodzinnym mieście, którym jest Bytom (Śląskie).

 

 

Inne informacje:

 • Amerykańskiej armii udało się dokonać tego, by F-16 poleciał bez pilota.

 • W Chinach lekarze wyhodowali pacjentowi nos na czole, który niebawem przeszczepią we właściwe miejsce. Dzięki temu 22-letni pacjent, który stracił swój nos w wypadku samochodowym, będzie mógł najzwyczajniej w świecie oddychać.

 • Prezydent Komorowski chce reform w ONZ.

 • Według Sikorskiego nowy prezydent w Iranie – Hasan Rowhani oraz nowy szef dyplomacji „pokazują inny styl uprawiania polityki przez Iran”.

 • W trakcie powstawania jest musical o Janie Pawle II. Do niego przygotowuje się rzymski teatr. Premiera ma się odbyć w styczniu w Teatro Brancaccio.

 

 

Pogoda: Deszcze (z wyjątkiem kilku miejsc, np. południowo-wschodniego obszaru Polski) w pierwszej połowie dnia. Od 11.00 tylko 8-9 st. C. I taka temperatura utrzyma się do 18.00. Od 19.00 godziny temperatura będzie spadać. Od 20.00 będzie tylko 6 st. C. A od 23.00 termometr pokaże, że jest jeszcze zimniej. Prędkość wiatru: 11-14km/h. Wilgotność wysoka: 90-100%.

Translate »