Menu Zamknij

27 września 2013 – ranne mgły

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Profesor Jerzy Buzek jako gość Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie przekonywał, iż bycie premierem w ogóle go nie interesuje, gdyż jego zainteresowania sięgają przyszłości Europy, nie zaś tylko Polski. Popierał również ustawę emerytalną. W końcu to nic dziwnego, skoro jest jednym z jej autorów.

 • Czy ustawa aborcyjna zostanie zaostrzona? Możliwy jest zakaz aborcji eugenicznej. Przypominamy, że od niedawna niepełnosprawne dzieci (opiekunowie) otrzymują większą niż dotąd finansową pomoc, acz, gdy te dzieci dorosną, mają gorzej niż przedtem.

 • Już po pierwszym spotkaniu Janusza Palikota z Wandą Nowicką. Drugie spotkanie ma się odbyć do 6 października.

 • Na południe zaplanowana jest specjalna konferencja prasowa na temat nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Będzie także mowa o zachowania polskich duchownych za granicą. Tymczasem Dominikana zwróciła się o pomoc do Interpolu w celu zatrzymania ks. Gila, który nie wrócił z urlopu (wakacje w Polsce) do Dominikany. Warto wiedzieć, iż w Prawie Kanonicznym pedofilia to jeden najcięższych przestępstw, przez co i srogo karana. To na papierze, a w praktyce…

 • Powstańcy warszawscy nie życzą sobie, ażeby symbol „W” wykorzystywany był w celach politycznych. Tym sposobem odnieśli się do zastosowania go w kampanii PiS w kwestii wycofania prezydent Warszawy.

 • Ogólnopolska kampania „Nie robię tego za darmo” właśnie ruszyła. Wyraża ona sprzeciw bezpłatnym stażom i praktykom. Wiele zakładów uważa, iż jeśli mogą oszczędzać na pracowniku, to należy to zrobić. Dla nich to rzecz zwyczajna w świecie, bo w końcu wszyscy tak robią. Nie. To nie jest normalne. W wielu krajach nie mieści się to w głowie. To jest chore! Tak jak to, iż ludzie miesiącami pracują i nie otrzymują wypłat, a później firmy te bankrutują i uczciwie pracujący niczego nie otrzymują. Nie mają za co żyć. Jeśli sytuacja się utrzyma, dojdzie do sytuacji, iż nie będzie kto miał pracować.

 • ABW zatrzymała 13 ludzi zajmujących się obrotem stalą walcowaną. Według ABW przez nich Skarb Państwa został narażony na około 10 mln zł strat.

 • Polskie gimnazja nie uczą języków obcych? Z przeprowadzonych badań (przez Instytut Badań Edukacyjnych) wynika, iż poziom w nich jest jednym z najniższych na starym kontynencie. Pamiętajmy też, że u nas nadal kuleje nauka poprawnej wymowy, np. języka angielskiego.

 • „Dolina Słońca”, czyli ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” już otwarty.

 • W niedzielę będzie miał miejsce 3. Maraton Warszawski. Podczas tej imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu, gdyż kilkanaście ulic zostanie wyłączonych z użytkowania. Wszystko będzie się działo w toku przemieszczania się biegaczy. Finał biegu nastąpi na Stadionie Narodowym. Trasa to: Żolborz-Wilnów. Start odbędzie się na moście Poniatowskiego o dziewiątej rano, dlatego też zostanie on zamknięty już o północy (noc z soboty na niedzielę).

 • Już ponad 500 ludzi zatruło się w 2013 roku dopalaczami. Więcej o tym w „Rzeczypospolitej”.

 • Michaił Chodorkowski otrzymał Nagrodę Lecha Wałęsy. Poinformował o tym na konferencji prasowej w Gdańsku Jan Krzysztof Bielecki.

 • O ochronę swoich danych osobowych w sieci apelowali uczestniczy 35. międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych Osobowych i Prywatności z 68 krajów. Użytkownicy zwykle nie wiedzą, iż używając pewnych aplikacji internetowych, rozdają o sobie wiele informacji producentom i dystrybucjom innych aplikacji, którzy znowuż podaję te dane innemu producentowi. Ochrona prywatności powinna stać się priorytetem i dla rządzących, i dla samych użytkowników. Jeśli sami nie zadbamy o swoje dane i nie zrezygnujemy z danej aplikacji, to, jak na razie, nikt naszej prywatności nie będzie chciał uszanować.

 • Bolesławieccy funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy, który prowadził na terenie bolesławieckim gabinet stomatologiczny bez potrzebnych zezwoleń i uprawnień. Grożą mu teraz 3 lata więzienia.

 • Rząd zamierza wprowadzić program antysmogowy. Polska jest przedostatnia w UE pod względem jakości powietrza. Być może do 2020 roku Polacy będą przestawiać się z ogrzewania domów węglem na inne metody.

 • Wóz strażacki w czwartek w Jarosławiu, jadący do akcji, wypadł z drogi, po czym się wywrócił na nasyp kolejowy. Pięciu strażaków zostało rannych. Ruch pociągów na trasie Przemyśl-Rzeszów został wstrzymany.

 

 

Inne informacje:

 • Tegoroczne Global Citizen to nagroda dla Bronisława Komorowskiego, którą otrzymał w Nowym Jorku od amerykańskiej Rady Atlantyckiej.

 • Znaleziono ludzkie kości w pobliżu wraku statku Costa Concordia (nieopodal włoskiej wyspy Giglio). Do tej pory nie znaleziono ciał pasażerki – Marii Grazii Trecarichi oraz członka załogi – Russela Rebello. Przypuszcza się, iż mogą to być szczątki tych ludzi.

 • Przed sądem ekolodzy aż z 18 krajów, m.in. z: USA, Szwajcarii, Francji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rosji i Polski. Sąd w Murmańsku przedłużył im wczoraj areszt o kolejne 2 miesiące. Zatrzymano ich na Morzu Barentsa z powodu protestu na platformie wiertniczej Gazpromu przeciwko wydobywaniu ropy naftowej w Arktyce. Zatrzymany obywatel Polski – Tomasz Dziemiańczuk jest pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego. Na procesie obecni są dyplomaci państw, z których podchodzą zatrzymane osoby.

 • W latach 60. ubiegłego wieku służby specjalne USA miały Martina Luthera Kinga (obrońcy praw człowieka) na podsłuchu. A nie był on jedyny. Więcej o tym podał w czwartek portal BBC News.

 • Z raportu brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA) wynika, iż ponad połowa brytyjskich pilotów samolotów pasażerskich zasypia za sterami. 29% z nich przyznaje, iż kiedy wybudza się, to w kokpicie drugi pilot również śpi.

 • Czek na dwa miliony dolarów odnaleziony w madryckim metrze.

 • Jedna z organizacji społecznych w Wenezueli chce sklonowania Hugo Chaveza. Takie dziecko miałaby urodzić jedna z córek zmarłego kilka miesięcy temu prezydenta.

 • Około 50 ludzi zostało uwięzionych pod gruzami w katastrofie budowlanej w Bombaju. Pięciokondygnacyjny dom to nie jedyna budowla, która w ostatnim czasie runęła. W ostatnich miesiącach w Bombaju takie zdarzenia miały miejsce parę razy. Kwietniowe zawalenie się budynku doprowadziło do śmierci 74 osób.

 

 

Pogoda: Możliwe deszcze. Od 9 rano koło 6 st. C. Wilgotność około 90 %. Prędkość wiatru to 14 km/h. Wiatr zachodni. W południe około 9 st. C. Wilgotność około 75%. Prędkość wiatru to 14 km/h. Wiatr północno-zachodni. O 16.00 godzinie około 10 st. C. Wilgotność około 68%. Prędkość wiatru to 14 km/h. Wiatr zachodni. O 22.00 tylko 7 st. C. Wilgotność 95%. Prędkość wiatru 11km/h. Wiatr zachodni. O północy jedynie 7 st. C. Wilgotność 100%. Prędkość wiatru 11 km/h. Wiatr zachodni. Pamiętajmy, że teraz możliwe są mgiełki, czy szron.

Translate »