Ostatnie wieści z kraju:
-
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i omówienie 15-letnich doświadczeń członkostwa w NATO oraz rozmowy na temat przyszłości sojuszu i wydarzeń na Ukrainie.
-
W resorcie pracy ma powstać centrum koordynujące pomoc Ukrainie. Tak postanowiono na spotkaniu ministrów pracy i administracji z organizacjami pożytku publicznego. W najbliższym czasie ma zaistnieć portal wymiany informacji i pomocy, by ta się nie dublowała. Wnioski na prowadzenie zbiórek publicznych na pomoc Ukrainie mają być rozpatrywane w ciągu jednego dnia. Pomoc bez opłat? Poczta Polska przesyła do 1 marca paczki do 20 kg z pomocą Ukrainie bez pobierania za tę usługę pieniędzy.
-
Jedna osoba straciła życie, a czterech ludzi zostało rannych w wyniku osunięcia się ziemi w trakcie prac kanalizacyjnych w miejscowości Ostrówiec (woj. wielkopolskie).
-
Rolnicy protestują! Blokady dróg krajowych czy pikiety przed urzędami wojewódzkimi to przykłady, co robią ludzie, aby pokazać, że jest im źle. Hasło protestu: „W obronie polskiej ziemi i lasów”. Poza tym według protestujących w czasie przetargów gruntów rolnych mają miejsca nieprawidłowości. Nierzadko ziemia trafia w ręce osób podstawionych przez zagraniczne spółki! A to powinno zainteresować cały kraj.
-
„Janukowycz uciekł, zatem porozumienie z nim nie obowiązuje. Wyprzedziły je wypadki polityczne, szybsze, niż ktokolwiek się spodziewał. Ale potrzebne jest respektowanie ducha tego porozumienia” – słowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego można przeczytać w „Gazecie Wyborczej”.
Ostatnie wieści z zagranicy:
-
Skład rządu zaufania narodowego Ukrainy będzie ogłoszony dzisiaj na wiecu na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Główni kandydaci na premiera to opozycyjny deputowany Arsenij Jaceniuk i były minister spraw zagranicznych – Petro Poroszenko.
-
Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy – Arsen Awakow zawiadomił w nocy (ze wtorku na środę) o podpisaniu rozkazu likwidacji oddziałów milicji nadzwyczajnego przeznaczenia Berkut.
-
„Nowe kierownictwo Ukrainy powinno wykazać, iż chce przystąpić do reform i ograniczyć korupcję w zamian za długoterminowe wsparcie międzynarodowe” – rzekł w Waszyngtonie szef brytyjskiej dyplomacji – William Hague.