Menu Zamknij

30 maja 2014 roku – w trakcie przygotowań na Dzień Dziecka

Ostatnie wieści z kraju:

  • Wiele rodzin zostało ewakuowanych z jednego z łódzkich osiedli. Niedaleko ul. Żurawiej przy renowacji chodnika natrafiono na… niewybuch z czasów II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli teren i zajęli się wywozem znaleziska na poligon.

  • Pięcioro dzieci przebywających w rodzinie zastępczej w miejscowości w Łódzkiem mogło być molestowanych przez swoich opiekunów. Podejrzani są nie tylko rodzice, ale i ich 20-letnia córka. Na razie skierowany został wniosek o tymczasowe aresztowanie rodziców zastępczych. 59-latek wraz z żoną, w przeciwieństwie do córki, nie przyznają się do winy. Ojcu i młodej grozi 12 lat pozbawienia wolności. 54-letniej kobiecie zaś tylko 5 lat więzienia, choć zastraszała, pokrzywdzonych już przez los, swoich podopiecznych. Ofiary to dwie dziewczynki w wieku 10 lat, jedna 8 lat oraz dwaj chłopcy (jeden 11 lat, drugi 13 lat). Miało to być wielokrotne molestowanie seksualne przez 59-latka. 10-latka została też seksualnie skrzywdzona przez córkę małżeństwa, u którego mieszkała.

  • Lekarka przyjmująca poród córek bliźniaczek sztangisty – Bartłomieja Bonka usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiej choroby, a co za tym idzie śmierci jednej z dziewczynek. Na razie Hanna Ż. odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej 5 lat więzienia.

  • Konferencja TEDx w XXV rocznicę wolności to – także zdaniem prezydenta Polski, który otwierał spotkanie w Pałacu Prezydenckim – element, który umacnia przekonanie, iż wolność jest warta dalszego wysiłku.

  • Dwóch chłopców w wieku 12 lat zostało rannych po wybuchu na Moście Chrobrego w Poznaniu (ul. Estkowskiego). Najprawdopodobniej chodziło o instalację elektryczną. Młodzi trafili do szpitala.

Ostatnie wieści z zagranicy:

  • Brak kierowcy, pedałów gazu czy też hamulca? Czy to na pewno samochód? Według Google to samochód przyszłości. Czy jednak jazda nim jest bezpieczna? Ponoć dzięki wykorzystywaniu systemu kamer, czujników oraz systemu GPS analizuje i reaguje na wszystko, co ma miejsce w promieniu 200 metrów. Na razie osiąga prędkość 40 km na godzinę. Internetowy gigant zamierza wyprodukować około sto takich modeli. Mają być testowane w Kalifornii i Newadzie (tam zezwolono na testową jazdę prototypów). Poniektórzy się zastanawiają, co jeśli takich aut będzie więcej i dwa z nich ulegnie innej awarii, jedno się zatrzyma, a drugie na nie najedzie? Zero szans na reakcję pasażera?

  • Akcja policji norweskiej przerwała protest Greenpeace na Morzu Barentsa. Grupa sprzeciwia się wierceniom podmorskich w poszukiwaniu gazu i ropy. Uważają, że takie działania mogą zaszkodzić pobliskiemu rezerwatowi, jakim jest Wyspa Niedźwiedzia oraz środowisku naturalnemu całej Afryki.

  • Irańscy hakerzy założyli fikcyjne konta w serwisach społecznościowych i utworzyli portal informacyjny w celu szpiegowania przywódców wojskowych i politycznych USA i Izraela. O tym poinformowała wczoraj prywatna firma z Dallas w Teksasie zajmująca się „cyberwywiadem”.

  • Ukraińska Gwardia Narodowa (do której należał zastrzelony śmigłowiec w czwartek pod Słowiańskiem – obwód doniecki) poinformowała, iż zginęło dwunastu ludzi, a jeden człowiek został ciężko ranny. Ponoć zlikwidowano grupę, która zastrzeliła śmigłowiec.

  • Jeden z liderów prorosyjskich separatystów z ostał zarecytowany przez rosyjską agencję Interfax: „Znaleźli się ci czterej najgorliwsi i zostali – oczywiście – zatrzymani”.

Translate »