Menu Zamknij

6 listopada 2013 roku – pożegnanie ze słoneczkiem

 

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Nasi rodacy coraz lepsi w nauce języka angielskiego! Wykonaliśmy wielki wysiłek, ażeby być na 6. miejscu na liście najlepszych. Przed nami są Wietnamczycy (5. miejsce), Indonezyjczycy (4. miejsce), Węgrzy (3. miejsce), Kazachowie (2. miejsce) oraz Turcy (1. miejsce).

 • Firma, która wygrała przetarg o wartości 26 mln zł na dostawę i montaż specjalistycznych radarów na lotniskach w stolicy i Krakowie, mogła ukazać nieprawdziwą dokumentację dotyczącą swoich doświadczeń w instalacjach urządzeń. Zawiadomienie o tym już od kilku dni jest w warszawskiej prokuraturze.

 • Po spotkaniu Radosława Sikorskiego z Johnem Kerrym amerykański sekretarz stanu wyznał, iż około 2018 roku w Polsce rozpocznie swoją działalność tarcza antyrakietowa.

 • Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwadzieścia cztery osoby z woj. lubelskiego. Wiek ich to: 37-67 lat. Są one podejrzewane o branie udziału w korupcji. Mowa o zdawaniu egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Pośród nich są też sami właściciele ośrodków szkoleń oraz pracownik WORD.

 • Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o współudział w zbrodni, a dokładniej w zamordowaniu taksówkarza pod koniec minionego właśnie miesiąca (23 października). Taksówkę wezwał Mariusz O. Zresztą nierzadko z niej korzystał. Mówiąc o długiej wyprawie i prosząc o pomoc, zwabił kierowcę do mieszkania, a później go zamordował. Powodem miało być odebranie mu mercedesa.

 • Samorządowcy, parlamentarzyści i działacze piłkarscy chcą dać możliwość widzom odpalania na stadionach rac, picia alkoholu i domagają się likwidacji kart identyfikacyjnych. Czy wtedy inni, zwykli kibice będą mogli czuć się bezpiecznie?

 • Śmigłowiec Jana Pawła II, który służył mu podczas pielgrzymek do ojczyzny Karola Wojtyły, zostanie odnowiony przez pracowników krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego? Na razie wiadomo, iż śmigłowiec Mi-8 z nr bocznym 620 został przypadkowo odnaleziony. Jak trafił do muzeum? Został w 2009 roku podarowany przez wojsko.

 • We Wrocławiu wynikły problemy z magistralą wodociągową, a przez nią i w ruchu samochodowym.

 • Śmierć Tadeusza Mazowieckiego obudziła wiele ludzi i wzbudziła w nich ogrom myśli, a dowodem na to są przeróżne inicjatywy uczczenia jego pamięci. Niektórzy nawet chcą, aby polska część autostrady z Warszawy do Niemiec nosiła jego imię. Więcej o tym w „Rzeczypospolitej”.

 • Przyszły rok i budowa nowego budynku Sejmu. Podobno to będzie tylko wstęp do rozbudowania całego kompleksu. Więcej o tym w „Rzeczypospolitej”.

 

 

Inne informacje:

 • Prezydent Polski – Bronisław Komorowski wraz z małżonką odwiedzili wczoraj w Betlejem Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Prezydent oznajmił, iż Polska przekaże fundusze na renowację świątyni. Będzie to 50 tysięcy dolarów.

 • 10-letnia Sweetie i łapanka dorosłych lubujących się w seksie z nieletnimi. Pomogła złapać niemalże tysiąc pedofilów z różnych części globu. Awatar tej nieistniejącej dziewczynki z Filipin przyciągał chętnych na „sex show” z udziałem dziecka. Podszywający się pod nią ludzie to działacze Terre des Hommes. Sweetie oczywiście nie proponowała niczego. To właśnie do niej kierowane były propozycje.

 • W Słowacji, przez spore inwestycje, jest zagrożenie, iż Tatry po stronie słowackiej stracą status parku narodowego.

 • BBC nie będzie już wypłacała niezasłużonych sporych odpraw dyrektorom? Nowy dyrektor – Tony Hali sam chce powrotu zwyczaju „chudych czeków”, nie zaś na pół miliona funtów.

 • Do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza w Hamburgu wystąpili rządzący w Holandii, gdyż pod holenderską banderą pływa statek „Arctic Sunrise”. Teraz przed Trybunałem odbędą się przesłuchania w kwestii statku Greenpeace, który został zatrzymany przez Rosjan na Morzu Barentsa. Holendrzy domagają się, ażeby Rosja uwolniła i statek, i załogę. Oczywiście Rosja nie myśli o tym postępowaniu.

 • Ostatnia szansa dotycząca Ukrainy. Aleksander Kwaśniewski i Pat Cox oraz ich próba znalezienia rozwiązania w sprawie byłej premier Julii Tymoszenko. Mają się spotkać z przedstawicielami rządzących, być może i z samą uwięzioną.

 • Także Brytyjczycy mogli podsłuchiwać niemieckich polityków. Więcej o tym w angielskiej prasie. Na razie minister spraw zagranicznych Niemiec poprosił ambasadora Wielkiej Brytanii o wytłumaczenie tych działań. Rzecz jasna Wielka Brytania ściśle współpracuje z Amerykanami, również jej służby specjalne.

 • Wczoraj nowojorczycy zdecydowali się na Billa de Blasio. Demokrata zostanie burmistrzem Nowego Jorku.

 

 

 

Pogoda: Deszcz w całym kraju. Nim jednak w wielu miejscu nastąpi, zobaczymy nieco słońca. Dziewiąta rano 9 st. C. Jedną i dwie godziny później ok. 6 st. C. Od południa do dwudziestej, może dwudziestej pierwszej ok. 5 st. C. Potem spadek temperatury i o północy 4 st. C. Wilgotność: 80-100% Prędkość początkowego, czyli południowo-zachodniego wiatru: 14-18 km/ h. Prędkość późniejszego wiatru, zachodniego: 18-25km/h.

Translate »