Menu Zamknij

7 stycznia 2014 roku – podsumowanie

 

 

 

Ostatnie wieści z kraju:

 

  • Premier Polski zamierza rozmawiać z szefem brytyjskiego rządu. Rozmowa ma dotyczyć niestosownych wypowiedzi Davida Camerona o polskich imigrantach. Według Donalda Tuska „nikt nie ma prawa wskazywać Polaków jako szczególną grupę, która czegoś nadużywa czy wykorzystuje”. Szef polskiego rządu zapewnia, iż nasz kraj „nie dopuści do zmian prawnych, które umożliwiłyby dyskryminowanie jakiejkolwiek grupy, w tym Polaków, gdziekolwiek w UE”.

  • PiS ma zdecydować o uczestnictwie we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której członkiem jest partia Davida Camerona, dopiero po uzyskaniu odpowiedzi brytyjskiego premiera na list od prezesa partii.

  • Donald Tusk, po ostatnich wydarzeniach na polskich drogach, za dożywotnim odbieraniem prawa jazdy kierowcom, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek, przez co czyjąś śmierć lub czyjeś kalectwo.

  • W kabinie motorniczego, który prowadził w łódzkim MPK tramwaj linii 16, znajdował się alkohol. Według zeznań świadków zakupił go w sklepie znajdującym się niedaleko pętli tramwajowej. O ile butelki z piwem były nieruszone, to jedna butelka po wódce została opróżniona, a druga – napoczęta. Najprawdopodobniej mężczyzna rozpoczął pracę w stanie trzeźwym. Trunkami zajmował się w trakcie pracy bądź w czasie przerwy. Skończyło się to śmiercią dwóch osób. Dwóch innych ludzi zostało rannych. Już po tym jak motorniczy przejechał ludzi, zawadził o tył samochodu osobowego. Z jego wypowiedzi wynika, iż niewiele pamięta z tego zdarzenia.

  • Małgorzata Kidawa-Błońska nowym rzecznikiem rządu. Zastąpiła Pawła Grasia.

  • Pożegnanie Andrzeja Turskiego, który zmarł w ostatni dzień minionego roku.

  • Polscy archeolodzy blisko od przełomowego odkrycia. Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego na tropie grobowca faraona Herhora? Najprawdopodobniej to już tylko kwestia metrów i… pieniędzy. Brakuje około 100 tysięcy, ażeby dokończyć przedsięwzięcie. Powodzenia!

 

 

 

Ostatnie wieści z zagranicy:

 

  • Aż ¾ Brytyjczyków nie chce u siebie imigrantów – poinformował o tym Reuters, który powołał się na opublikowany we wtorek sondaż. Problem imigracji dostrzegany jest jeszcze bardziej przez zniesienie ograniczeń podejmowania pracy w Wielkiej Brytanii przez Bułgarów i Rumunów. Najprawdopodobniej problem imigracji zacznie być codzienną tematyką, a to z powodu szykujących się wyborów w 2015 roku.

  • Zima zaatakowała Amerykę Północną.

  • Francja i Hiszpania a sztorm. W Hiszpanii zginął już 70-latek. Został on porwany przez fale. Dodatkowo dwie osoby są poszukiwane. We Francji trwają poszukiwania dwóch ludzi. Zaginęli w podobny sposób. W wyniku sztormu ucierpiało także wybrzeże Portugalii i Maroka. Fale osiągały nawet 8 metrów.

 

 

Translate »