Ostatnie wieści z kraju:
-
„Lot jest czymś niezwykłym. Staram się go celebrować jak najdłużej.” – rzekł Kamil Stoch w rozmowie z TVP. Mówił dalej – „Po części jestem spełniony. Jednak wiem także, że czeka mnie jeszcze długa droga (…) Jednak sport to nie wszystko”.
-
„Był to bieg perfekcyjny, godny złotego medalu” – ocenił w TVP Info, zaraz po dekoracji, złoty medalista w łyżwiarstwie szybkim w Stoczi – Zbigniew Bródka. Dodał także, że miał „miękkie nogi” w trakcie dekoracji.
-
Polska w Soczi z czterema złotymi, wyłącznie złotymi, medalami.
-
Sąd Apelacyjny w Rzeszowie i niejawne posiedzenia, na którym ma zbadać zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza T.
-
Niebawem wybory, a miasta próbują opanować plakatowy bezład. Lublin podwyższa stawki z 1zł na 10 zł za 1 m2 (na słupie, latarni, na miejskich barierkach). Wcześniej jednak trzeba pamiętać o uzyskaniu zgody, inaczej grozi 100zł od sztuki. Łódź zaś umieściła w każdej dzielnicy ponadprogramowe tablice, na których można wieszać plakaty bezpłatnie.
-
Replika umocnionego stanowiska przeciwpancernego z II wojny światowej (Pantherturm) powstała w Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu i choć wykończenia będą trwać około dwóch tygodni, to już można go obejrzeć.
- Ksiądz Wojciech G. zatrzymany w podkrakowskiej miejscowości w związku z podejrzeniem o pedofilię na Dominikanie.
Ostatnie wieści z zagranicy:
-
W Szwajcarii zatrzymano porywacza samolotu etiopskich linii lotniczych (drugiego pilota), który leciał z Addis Abeby do Rzymu. Samolot lądował awaryjnie.
-
Zakończono akcję ratunkową w nieczynnej kopalni złota w przedmieściach Johannesburga w RPA. Wyprowadzono jedenastu ludzi. Pod ziemią może znajdować się nawet dwieście osób, które w obawie przed aresztowaniem nie chcą opuścić tego miejsca.
-
Pięć małych piesków znalazł na ulicy Soczi sportowiec – Amerykanin Gus Kenworthy (srebrny medalista igrzysk w narciarstwie dowolnym slopestyle). Przypominamy, iż przed olimpiadą z dróg tego miasta eliminowane były psy i koty (tysiące zwierząt zabijano bądź wywożono), co wywołało zbulwersowanie wśród ludzi na całym świecie.
-
Ponad dwieście tysięcy zamieszkałych w Korei Północnej jest wywiezionych do obozów pracy, gdzie przechodzą przez tortury, gwałty i są zabijani. To przede wszystkim ludzie uznani przez władze za tych niepoprawnych politycznie. Takie dane wynikają z opublikowanego przez ONZ raportu Amnesty International.
-
Lider ukraińskiej opozycji partii Udar (W. Kliczko) i jego rezygnacja z niemieckiej karty stałego pobytu. Spowodowane jest to decyzją związaną z planami startowania w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Ukrainy.