Menu Zamknij

Pogoda katastrofą

  • Wczoraj przywitała nas astronomiczna, a dzisiaj kalendarzowa wiosna. Niestety, teraz za oknem śnieżyca, która u naszych zachodnich sąsiadów doprowadziła do zderzenia dwóch helikopterów biorących udział w ćwiczeniach. Zginął jeden policjant, inni są ranni. Świadkiem był m.in. Malinowski.

  • Mimo braku przeprowadzonego rozwodu z Wizją TV 😛 Cyfra+ łączy się z „N”. Dzisiaj odbyła się pierwsza konferencja NC+, na której był obecny sam prezes Cyfry+ (Francuz).

  • Dzisiejszy dzień to nie tylko Dzień Wagarowicza. To także Międzynarodowy Dzień Poezji, Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową i oczywiście Światowy Dzień Lasu, a w niektórych krajach Dzień Matki. W RPA Dzień Praw Człowieka, natomiast w Tunezji po prostu Dzień Młodzieży. Warto też w ten dzień pamiętać o chorych na Zespół Downa, a zwłaszcza, gdy ktoś taki jest w naszym otoczeniu.

  • Dzisiaj, 21 marca 2013 roku, w Rzymie zmarł włoski sprinter, lekkoatleta i eurodeputowany – Pietro Mennea. Jego najlepszy czas, związany ze sportem, obejmuje lata 1972-1980. Od 2003 roku był posłem niezrzeszonym, pracującym w Komisji Kultury, Młodzieży, Edukacji, Mediów i Sportu. Z jego inicjatywy powstała fundacja zwana jego imieniem.

  • Dwa lata temu Andrzej Wajda otrzymał Order Orła Białego.

  • Teresa Strzelec uwięziona na Białorusi (areszt domowy) z dala od swojego dziecka i teściowej.

  • W Australii do 1970 roku zabierano kobietom niezamężnym i nieletnim dzieci. Niektóre z nich trafiały do bogatych rodzin. To doprowadziło do wielu tragedii i depresji u większości młodych kobiet, które były przekonane o swojej niskiej wartości. Wiele z nich nigdy już nie zostało matkami, a niektóre oddały kolejne dzieciątko, gdyż były przekonane, iż nie nadają się do roli rodzica. Dzisiaj za to przepraszano. To przestroga dla rządzących, którzy powinni stawiać sobie granice, szczególnie wtedy, gdy wkraczają w tematy rodzinne.

Translate »