Menu Zamknij

28 listopada 2013 roku – informacje w skrócie

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Władysław Kosiniak-Kamysz nie wyklucza startu w wyborach do europarlamentu.

 • Sąd w Gdyni przychylił się do wniosku prokuratury wojskowej o areszt dla Piotra G., czyli głównego podejrzanego o korupcję przy przetargach na ochronę obiektów wojskowych.

 • „Okrągły stół na temat przyszłości górnictwa węgla kamiennego w Polsce” i rozmowy dotyczące kondycji sektora górniczego i możliwości poprawienia sytuacji w spółkach.

 • Wczoraj w Słupnie (Mazowieckie) droga krajowa nr 62 (trasa Wrocławek-Warszawa) między 8 a 11 godziną była zablokowana z powodu kampanii na rzecz budowy obwodnicy Płocka i pozbycia się z miasta pojazdów przewożących niebezpieczne substancji.

 • Szkoła polska nie uczy bezpiecznego użytkowania internetu, mimo że ryzykowne zachowania online są wśród uczniów powszechne. Napisała o tym Rzeczpospolita. Cóż się dziwić, skoro sami nauczyciele i inni pracownicy szkół rozdają swoje dane lub myślą, iż sama ksywka na portalach społecznościowych wystarczy, ażeby zachować anonimowość.

 • Wiadomości na temat lokat założonych w Polsce przejdą do amerykańskiego fiskusa. Przed tym przestrzega prof. Irena Lipowicz – rzecznik praw obywatelskich. Więcej o tym napisała „Rzeczpospolita”.

 • Interaktywne mapy czy hologram I. Paderewskiego można będzie obejrzeć w Mobilnym Muzeum Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia w Poznaniu.

 • Szansa młodych śpiewaków! W Krynicy Zdrój rozpoczął się wczoraj I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury.

 

 

Inne informacje:

 • Nie jest tragicznie, albowiem z reguły Amerykanie wiedzą, iż Polska istnieje i wiele z nich potrafi wskazać ją na mapie. Aczkolwiek są jeszcze tacy, którzy mylnie wskazują położenie naszego kraju. Według badań buzzfeed.com Amerykanie uznali, iż jesteśmy Czechami lub Ukraińcami, a nawet sądzili, iż Polska leży tam, gdzie faktycznie Norwegia, Austria, Australia. Może dziwić ostatnie miejsce, albowiem to osobny kontynent! Jednak to nie wszystko. Polskę brali za mityczną „Pierogarnię”. Sporo ludzi wiedziało jednak, iż w Polsce przez pół roku jest zimno.

 • Premier Łotwy – Valdis Dombrovskis wraz ze swoim gabinetem poddał się wczoraj do dymisji po zawaleniu się dachu w supermarkecie w Rydze, czyli katastrofie, w której zginęły 54 osoby. Dombrovskis wziął na siebie „polityczną odpowiedzialność za tragedię”.

 • Sześciu afgańskich cywilów, którzy pracowali dla francuskiej organizacji pozarządowej Acted, straciło wczoraj życie na północy Afganistanu. Osoby te zostały zastrzelone w prowincji Farjab. Siódma osoba została ranna.

 • Premier Wielkiej Brytanii – David Cameron chce ograniczyć prawa dla nowo przybyłych imigrantów z Unii Europejskiej. Jeśli jego pomysł przejdzie, to tacy przybysze będą musieli odczekać trzy miesiące, aż będą mogli starać się o świadczenia socjalne.

 

 

Pogoda: W nocy przymrozki! Śliskie ulice, chodniki. Jutro deszcz w Olsztynie, Katowicach, Kielcach i Rzeszowie. Najwyższa temperatura w dniu to dla Katowic (1 st. C), dla Gdańska i Bydgoszczy (8 st. C). Prędkość wiatru: (Rzeszów) 19, (Gdańsk) 30 km/h. Kierunek wiatru: północno-zachodni, zachodni oraz południowo-zachodni. Ciśnienie atmosferyczne: ok. 1010-1025hPa.

Translate »