Menu Zamknij

29 listopada 2013 roku – noc wróżb andrzejkowych

 

 

Ostatnie wydarzenia:

 • 120 kibiców klubu Lazio Rzym zatrzymanych wczoraj w centrum stolicy Polski. Obrzucili policjantów butelkami i kamieniami. Niektórzy z nich zakładali kominiarki. Kilkunastu Włochów zatrzymano już w środę w nocy przed hotelem, albowiem tam doszło do zadymy.

 • Kilkudziesięciu studentów z Ukrainy protestowało wczoraj po południu na Pl. Wolności w Poznaniu. Nie zgadzają się oni z decyzją ukraińskich władz o odroczeniu rozmów o stowarzyszeniu Ukrainy z UE. Manifestacja była spontaniczna, zwołana za pośrednictwem internetu.

 • Wszyscy pacjenci mają prawo do zgłoszenia niepożądanego działania produktu leczniczego – mówił rzecznik praw pacjenta – Krystyna Kozłowska. Takie informacje można przesyłać także do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

 • Piotr Styczeń, Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, Andrzej Massel, Maciej Jankowski – odwołani ze stanowisk wiceministrów infrastruktury i rozwoju.

 • Półroczne zawieszenie prof. Jacka Rońdy (byłego eksperta zespołu A. Macierewicza) przez rektora AGH.

 • Dotąd zebrano 662 tysiące złotych dla ofiar pożaru w Jankowie Przygodzkim.

 • Natalia Łomnicka z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach otrzymała główną nagrodę w 5. edycji Eurodyktanda. Ponad 150 uczniów z szesnastu szkół województwa śląskiego napisało tekst w Katowicach. Celem tego było chociażby zapoznanie młodzieży z tematyką Europejskiego Funduszu Społecznego i rozpowszechnianie wśród młodych zasad poprawnej pisowni języka ojczystego.

 • Zmarł Waldemar Świerzy. Był on wybitnym grafikiem, jednym z najbardziej znanych na świecie twórców plakatów, jak i autorem zjawiska nazywanego polską szkołą plakatu. Stworzył wiele ilustracji do książek, okładek do płyt, znaczków pocztowych i kalendarzy. Niektóre jego dzieła eksponowane są w takich światowych galeriach jak Institute of Contemporary Art w Londynie czy Stedelijk Museum w Amsterdamie. Odszedł w wieku 82 lat.

 • Oświęcimskie Muzeum Żydowskie zmienia wystawę! Nową najprawdopodobniej zobaczymy w pierwszej połowie 2014 roku.

 

 

Inne informacje:

 • Na Litwie trzeci szczyt Partnerstwa Wschodniego.

 • Piętnaście tysięcy studentów wyszło w czwartek na ulice Kijowa. Popierali oni umowę stowarzyszeniową Ukrainy z Unią Europejską. Na dzisiaj mieli w planach stworzyć żywy łańcuch pomiędzy stolicą a granicą z unią, czyli z Polską.

 • Trzęsienie ziemi o sile 5,6 stopni w skali Richtera w Iranie i siedem ofiar śmiertelnych, a trzydzieści osób rannych. Wstrząsy były odczuwalne także w okolicach siłowni atomowej w Buszerze. Dane te podała agencja prasowa IRNA.

 • Cudzoziemcy udający się turystycznie do Rosji na jachtach i statkach spacerowych będą mogli przez 72 godziny przebywać na terytorium tego kraju bez wizy? Takie informacje podała wczoraj rządowa „Российская газета”.

 • Bułgaria wezwała Wielką Brytanię do rezygnacji z planowanego wdrożenia zaostrzenia przepisów polityki imigracyjnej w stosunku do ludzi z Unii Europejskiej, którzy niedawno przybyli na wyspy. Według szefa MSZ – Kristiana Wigenin jest to dyskryminacja.

 

 

Pogoda: Opady w południowo-wschodniej części Polski (Kraków, Rzeszów, Lublin). Do 5 st. C. w Gdańsku i Szczecinie oraz Zielonej Górze i Wrocławiu. Najzimniej, bo jedynie do 2 st. C. w Rzeszowie. W Warszawie do 4 st. C., pogodnie. Wiatr południowo-zachodni i północno-zachodni. Prędkość wiatru: do 19 (Lublin), a nawet do 24 km/h (Gdańsk). Ciśnienie atmosferyczne: 1015hPa.

Translate »