Menu Zamknij

6 grudnia 2013 roku – wietrzne mikołajki!

Mikołajki!

 

Ostatnie wydarzenia:

 • Spadek ciśnienia, pogorszenie samopoczucia. Od kilku dni szczególnie martwią się ludzie mający problem z układem krążenia czy oddychaniem.

 • Jeśli chcesz wspomóc niedożywione dzieci, możesz wesprzeć inicjatywę PAH. Wystarczy dzisiaj iść do jednej z restauracji oznaczonych charakterystycznym plakatem. W czasie akcji Świąteczny Stół Pajacyka właściciele pewnych restauracji, kawiarni i pubów przekazują 10 procent obrotu dla dożywienia dzieci i w Polsce, i na świecie. W przeciągu 11 lat PAH zapewnił przeszło 128 tysiące posiłków. Może to kropla w morzu potrzeb, ale zawsze jakaś pomoc. Najgorsza jest bierność, brak działania na rzecz głodujących ludzi. Dlatego warto chociaż wypić kawę lub zjeść choć jedno danie.

 • Komisja edukacji, nauki i młodzieży za odrzuceniem poselskich projektów w sprawie edukacji seksualnej w szkołach. Przeciwny zdaje się też być sam rząd. Jednakże resort edukacji uspakaja, iż pracuje nad nowym modelem edukacji seksualnej.

 • Polacy sentymentalni? Według sondażu zespołu badań społecznych OBOP w TNS Polska, aż 65% deklaruje, iż są sentymentalni. Oczywiście przodują w tym kobiety i ludzie starsi. Badania odbyły się w ciągu dwóch dni w sierpniu tego roku.

 • W 2012 roku Narodowy Fundusz Społeczny nie wykorzystał 400 mln zł zaplanowanych na leczenie pacjentów i 1,8 mld zł na refundację leków. O tym poinformował rzecznik NIK.

 • Premier Polski – Donald Tusk zakomunikował wczoraj, iż porozmawia z prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości o tym, ażeby procedury prawne dotyczące zatrzymanych w Warszawie włoskich kibiców były „jak najmniej dotkliwe”. Podkreślił, że procedury mają być przestrzegane.

 • Zmiany w ustawie dotyczące świadczeń rodzinnych, które przyczyniły się do odebrania świadczeń pielęgnacyjnych około 150 tysiącom opiekunów osób niepełnosprawnych – niekonstytucyjne! Orzekł tak Trybunał Konstytucyjny.

 • Ślązacy, według Sądu Najwyższego, nie mogą być uznani za oddzielny naród. Tym samym Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej nie powinno być zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod taką nazwą. Poza tym dążenie do takiej autonomii to jednocześnie niwelowanie jedności integralności państwa polskiego, a to jest już sprzeczne z art.3 Konstytucji RP.

 • Według Grzegorza Schetyny – szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych rządzący Ukrainą wraz z prezydentem nie mają pomysłu na rozwiązanie zaistniałej, bardzo poważnej, sytuacji.

 • Wiatr na morzu do 130 km/h.

 

Inne informacje:

 • Sklep sieci IKEA w Hiszpanii zaoferował czterysta nowych miejsc pracy. Zgłosiło się aż 20 tysięcy ludzi gotowych podjąć pracę. Napływ CV przyczynił się do obciążenia serwerów firmy.

 • „Przesadzone użycie sił” przez ukraińską milicję – według przewodniczącego Rady Europejskiej, którym jest Harman Van Rompuy – nie do zaakceptowania.

 • Pokaz filmu A. Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał miejsce w amerykańskim Kongresie. Oczywiście gościem honorowym był sam Lech Wałęsa. Poza tym pojawiła się senator Barbara Mikulski i Zbigniew Brzeziński. Niegdyś Wałęsa wygłosił słynne słowa „My naród”. Zapytany o to, jakby dzisiaj rozpoczął swoje wystąpienie w Kongresie, odrzekł: „My naród podzielony”.

 • W USA aż pięćdziesięciu wielorybów pozbyło się morze, pozostawiając je na wybrzeżu Florydy (okolice Parku Narodowego Everglades). Sześć z nich było martwych, cztery zostały uśpione, a reszta znajduje się w dość płytkiej (mniej niż metr) wodzie i są pod obserwacją. Zwierzęta te żyją w głębokich wodach! Przerzucenie ich z powrotem będzie nie małym wyzwaniem. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób znalazły się w tych okolicach.

 

Translate »