Menu Zamknij

Czwarty lipca 2013 roku – co i gdzie słychać

 

4 lipca imieniny obchodzą: Andrzej, Aurelian, Berta, Elżbieta, Hiacynt, Innocenty, Jacek, Jacenty, Józef, Julian, Malwina, Piotr, Teodor i Wielisław.

 

Święta 4 lipca: Stany Zjednoczone świętują Dzień Niepodległości. Do tego Dzień Wolności ma Rwanda, a Filipiny – Dzień Przyjaźni Filipińsko-Amerykańskiej.

 

  W 1890 odbył się ponowny pogrzeb Adama Mickiewicza, którego szczątki przywieziono z Paryża i pochowano w Krypcie Wieszczów Narodowych na Wawelu.

 

 

 • Minister środowiska – Marcin Korolec, wcześniej przyłapany przez gazetę na wyrzucaniu niesegregowanych śmieci, przyznał, iż „zdarzyła mu się wpadka” z powodu początku wakacji i posyłaniem dzieci na kolonie. Oczywiście minister przeprosił. Lepiej jednak, żeby przeprosił czynem swoją Matkę Ziemię, prawda?

 • Upośledzony umysłowo Radek Agatowski, uprzednio skazany za kradzieże, nie musi wracać do więzienia. To decyzja Sądu Rejonowego w Kołobrzegu. Jednocześnie toczy się sprawa o ułaskawienie tegoż człowieka. Obecnie mężczyzna o umyśle dziecka przebywa w szpitalu.

 • Dwa pergaminy z połowy X wieku. z kawałkiem komentarza do „Retoryki” Cycerona odnaleziono w Krakowie. Te wieści dostarczyła GW.

 • Wg dr Laska powodem katastrofy nad Smoleńskiem było ignorowanie alarmów systemu TAWS przez pilotów, niedbalstwo dowódców i niewłaściwe decyzje rosyjskich kontrolerów lotów.

 • Dzisiaj rano 27 tysięcy bydgoszczan pozbawionych zostało prądu. Awarię usunięto.

 • 15 godzin trwało usuwanie efektów wypadku na autostradzie A-4 Wrocław-Opole.

   

  Inne:

   

 • Zmarł wynalazca m.in. myszy do komputera – Douglas Engelbart (88 l.) Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do poszukania informacji o historii myszy, która powstała w 1960 r., ale dopiero w 1984 roku trafiła na rynek.

 • Fiński ZUS sprezentował brytyjskiej parze książęcej finlandzką wyprawkę dla dziecka. W Finlandii bowiem wszystkie kobiety oczekujące na narodziny dziecka otrzymują od państwa wyprawkę dla dziecka wartą ok. 140 euro. Książę i księżna są wdzięczni za podarunek.

 • Ukryty mikrofon odnaleziono na terenie ambasady Ekwadoru w Londynie, czyli tam, gdzie od przeszło roku znajduje się założyciel WikiLeaks – Julian Addange.

 • Król Belgów – Albert II ogłosił przyszłą abdykację. Ma ona nastąpić 21 lipca, czyli w dniu święta narodowego.

 • Imigrant – Antonio Lopez Chaj (43 l.) ma otrzymać 58 milionów $ na opiekę medyczną wynikającą z brutalnego pobicia go przez ochroniarza podczas sprzeczki w restauracji. Do wypłacenia takiej sumy zobowiązano firmę zatrudniającą człowieka, który w 2010 roku nie potrafił się opanować i bił Chaja pałką, kopał i tłukł, a nawet miażdżył jego kości czaszki, tym samym uszkadzając mózg.

 

Pogoda: Umiarkowanie. Deszcze (z burzami) możliwe na północnym wschodzie (Szczecin, Gdańsk, Zielona Góra, Bydgoszcz). Od 16 st. C. w nocy do 28 st. C. w dzień. Ciśnienie atmosferyczne: 1018hPa. Wilgotność względna: o. 61%. Kierunek wiatru: ←. Prędkość wiatru: ok. 15km/h.

Translate »